Par 2,8 miljoniem eiro atjaunots Rīgas HES ūdenskrātuves aizsargdambis Ikšķilē

Valsts SIA "Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi" (ZMNĪ) atjaunojusi Rīgas hidroeletrostacijas (HES) ūdenskrātuves aizsargdambi Ikšķilē. Projekta kopējās izmaksas ir 2,8 miljoni eiro, un lielākā daļā tēriņu segti no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļiem, informē Zemkopības ministrijā (ZM).

Uz Rīgas HES ūdenskrātuves atjaunotais aizsargdambis Ikšķilē tiks atklāts pirmdien, 6.augustā.

ZM norāda, ka pirms atjaunošanas Ikšķiles aizsargdambis ekspluatācijā bija 40 gadus, tā konstruktīvais nolietojums dzelzsbetona plātnēm pārsniedza 30%, deformācijas šuvēm – 70%, bet asfaltbetona segumam – 40%. Aizsargdambis bija neapmierinošā tehniskā stāvoklī un bija nepieciešams to atjaunot,

lai nodrošinātu drošu aizsargdambja ekspluatāciju turpmākos 20 gadus un aizsargātu Ikšķiles pilsētu un tās iedzīvotājus no plūdu riskiem.

Ikšķiles aizsargdambja atjaunošanas būvdarbu laikā no 2017.gada maija līdz šā gada augustam atjaunotas dzelzsbetona plātnes, betonējot aizsargdambja slapjās nogāzes 30 000 kvadrātmetru platībā, atjaunots apgaismojums uz aizsargdambja, atjaunots gājēju un velobraucēju celiņš uz dambja virsas un citi. Lai nodrošinātu vides pieejamību, izbūvēti trīs serpentīni, un kāpnes katras ielas galā, kas savienojas ar aizsargdambi, apzaļumota un labiekārtota dambja virsa.

85% jeb 2,38 miljonus eiro no projekta kopējām izmaksām sedza ERAF, bet 15% jeb 0,42 miljoni eiro ir valsts budžeta līdzfinansējums.

Rīgas HES Ikšķiles aizsargdambja atjaunošana no plūdu riskiem pasargās ap 1500 iedzīvotājus, kas dzīvo plūdu draudu skartajā 252 hektāru lielajā Ikšķiles pilsētas teritorijā, tādējādi veicinot uzņēmējdarbības attīstību, palielinot dabas teritoriju vērtību un pievilcīgumu, kā arī uzlabojot Ikšķiles iedzīvotāju dzīves kvalitāti, skaidro ZM.

ZMNĪ turpina īstenot nozīmīgus projektus plūdu risku mazināšanā, lauksaimniecības un mežsaimniecības zemju meliorācijā, valstij piederošo hidrotehnisko būvju atjaunošanā un pārbūvē, kā arī valsts nozīmes ūdensnoteku atjaunošanā. Šim mērķim no 2014. līdz 2020. gadam paredzēti 80 miljoni eiro publiskā finansējuma – 43,4 miljoni eiro no ERAF un 36,6 miljoni eiro no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA), piebilst ZM.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt