Par 2,5 tonnu krējuma nonākšanu kanalizācijā «Tukuma pienam» 1000 eiro sods

Valsts vides dienests (VVD) noteicis 1000 eiro naudas sodu AS “Tukuma piens” par negadījumu, kura rezultātā pilsētas kanalizācijā nokļuva 2,5 tonnas krējuma.

Uzņēmumam piemērots sods par attīrīšanas būvju, iekārtu vai aparatūras ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu un par piesārņojošas darbības atļaujas nosacījumu neievērošanu.

Lēmumu pieņemot, vides inspektors vērtēja ne tikai konkrēto gadījumu – saldā krējuma neatļautu novadīšanu Tukuma pilsētas attīrīšanas iekārtās, bet arī to, ka “Tukuma piens” 2017. gadā jau vairākas reizes notekūdeņos ir pārsniedzis piesārņojošo vielu kopējā slāpekļa (Nkop) un kopējā fosfora (Pkop) koncentrācijas, kas pieļaujamas novadīšanai Tukuma centralizētajā kanalizācijas kolektorā.

Jau ziņots, ka Tukuma pilsētas kanalizācijas sistēmā  2.novembra naktī nonāca 2,5 tonnas saldā krējuma, radot traucējumus pilsētas attīrīšanas iekārtu darbībā.  Notikušajā vainojams šī uzņēmuma darbinieks, kura neuzmanības vai paviršības dēļ kanalizācijas tīklos no nepareizi saslēgtas līnijas nokļuva krējums. Lai turpmāk neatkārtotos tādi negadījumi, uzņēmums sācis projektu produktu padeves līniju pārbūvei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti