Par 240 eiro palielina pabalstu bijušajiem nacionālajiem partizāniem

Ministru kabinets ceturtdien, 4. janvārī, atbalstīja Aizsardzības ministrijas (AM) priekšlikumu par 240 eiro – no līdzšinējiem 100 eiro līdz 340 eiro – palielināt ikmēneša pabalstu nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem.

Valdība jau pērn septembra vidū nolēma šogad piešķirt 847 000 eiro, lai palielinātu ikmēneša pabalstu nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem, noteikumu grozījumu anotācijās skaidro AM.

No 2016. gada sākuma pabalsts bija 100 eiro, taču, ņemot vērā dzīves dārdzības pieaugumu, ikmēneša pabalstu nolemts paaugstināt par 240 eiro jeb līdz 340 eiro mēnesī.

AM norāda, ka minētajā laika periodā valsts pensijas tika paaugstinātas, tās indeksējot, bet šis pabalsts palicis nemainīgs.

Pašlaik pabalstu saņem 305 personas.

Likumā teikts, ka par nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem atzīstami Latvijas pilsoņi un Latvijas iedzīvotāji, kuri Latvijas teritorijā laikā no 1940.gada 17.jūnija līdz 1960.gada 31.decembrim piedalījās bruņotā un pagrīdes pretošanās cīņā pret okupācijas režīmu militārajiem formējumiem un šo režīmu administrāciju, veicināja bruņoto un pagrīdes pretošanās cīņu, sniedzot cīnītājiem materiālu un citādu palīdzību un riskējot ar savu brīvību un dzīvību. Tāpat šo statusu iegūst personas, kuras šajā laikā propagandēja Latvijas neatkarības atjaunošanas ideju, izplatot nelegālo presi, uzsaukumus vai citus izdevumus, kā arī atklāti vēršoties pret okupācijas režīmu, tā iedibināto kārtību un ideoloģiju, vēsta LETA.

Par nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem atzīstami arī Latvijas iedzīvotāji, kuri Latvijas teritorijā laikā no 1961.gada 1.janvāra līdz 1990.gada 4.maijam par savu politisko darbību vai pārliecību tika notiesāti un ir reabilitēti, kā arī piespiedu kārtā nepamatoti ievietoti ārstniecības iestādēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti