Par 13.janvāra grautiņu dalībnieka Anša Ataola Bērziņa izdošanu Čehija lems rudenī

Tiesa Čehijā vēl nav izlēmusi par 2009.gada 13.janvāra grautiņu dalībnieka Anša Ataola Bērziņa izdošanu Latvijai. Tiesvedība par šo jautājumu turpināsies 18.septembrī.

Advokāts Jānis Mucenieks cer, ka līdz tam laikam čehu tiesa Bērziņam atcels piemēroto drošības līdzekli apcietinājumu, kurā viņš atrodas kopš pavasara, kad tika aizturēts.

Mucenieks sacīja, ka lieta ir politizēta un Latvijā klientam draud briesmas, tāpēc Bērziņš nebūtu jāizdod.

“Šī lieta ir neierasta, tai ir ļoti daudz dažādu vektoru, kas ir jārisina lietas iztiesāšanas gaitā. Man šķiet, ka tiesa arī nebija gatava, ka aizstāvības pozīcija būs tik ļoti aktīva,” sacīja Mucenieks.

“Diemžēl mēs gribējām vairākus lieciniekus [izsaukt], viņi bija arī sarunāti, pat viens liecinieks bija no ārzemēm ieradies, bet, tā kā tā ir izdošanas lieta, viņi vienkārši neņem pretī šos lieciniekus, jo viņi uzskata, ka liecinieks nevarētu izklāstīt tādus apstākļus, kas varētu būt tiešā veidā saistāmi ar izdošanu,” stāstīja Mucenieks.

“Mēs šo jautājumu skatām plašāk, jo uzskatām, ka izdošana ir saistīta arī ar dažādiem citiem aspektiem. Tai skaitā ar to, ka tā lieta Latvijā bija politizēta, un ir arī starptautiskās normas, kas norāda uz to, ka, ja lieta ir bijusi politizēta, tad var arī personu neizdot,” norādīja advokāts.

Advokāts Jānis Mucenieks: Par Anša Ataola Bērziņa izdošanuZane Mače

  Mucenieks nav vienīgais Anša Ataola Bērziņa advokāts. Čehijā viņu pārstāv arī divi vietējie advokāti. Mucenieks ir arī tiesu lūdzis Bērziņam mainīt piemēroto drošības līdzekli apcietinājumu, bet arī par šo lūgumu lēmumi vēl nav pieņemti.

  Bērziņu Rīgas apgabaltiesa iepriekš sodīja ar nosacītu brīvības atņemšanu uz gadu un astoņiem mēnešiem. Viņš notiesāts par dalību 2009. gada  13.janvāra grautiņos Vecrīgā. Kad Bērziņš, neievērojot aizliegumu izbraukt no valsts, Latviju pameta, tiesa iepriekš noteikto sodu aizstāja ar reālu brīvības atņemšanu.  Bērziņš aizvien turpina uzskatīt, ka ir notiesāts nepamatoti, un lūdz Čehijā politisko patvērumu

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti