Par 13.janvāra grautiņiem tiesātais Bērziņš Čehijā lūdz politisku patvērumu

Čehijā apcietinātais Ansis Ataols Bērziņš, kuru tiesā par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos, aizturēšanas valstī lūdzis politisko patvērumu. Bērziņu Rīgas apgabaltiesa iepriekš sodīja ar nosacītu brīvības atņemšanu uz gadu un astoņiem mēnešiem. Kad Bērziņš, neievērojot aizliegumu izbraukt no valsts, Latviju pameta, tiesa iepriekš noteikto sodu aizstāja ar reālu brīvības atņemšanu. Bērziņu izsludināja starptautiskā meklēšana un šopavasar aizturēja Čehijā.

Aizturētā advokāts Jānis Mucenieks saka, ka process pret Bērziņu ir politizēts un Latvijā viņam draud briesmas.

Bērziņš ir vērsies attiecīgajās Čehijas institūcijās ar lūgumu pēc politiskā patvēruma. Lūgums iesniegts tādēļ, ka lietas iztiesāšana gan Latvijā, gan pēc tam nosacītā soda aizstāšana ar reālu brīvības atņemšanas sodu ir saistīta ar lietas politizāciju, pauda advokāts. Viņš uzsver, ka lieta no sākta gala pret Bērziņu bijusi tieši politiska.

"Otra lieta ir saistīta ar to, ka ir saņemti reāli draudi par izrēķināšanos un fizisku ietekmēšanu, ja viņš atradīsies Latvijā ieslodzījumā. Šie avoti ir gana nopietni un gana atbilstoši realitātei, to ir snieguši cilvēki, kuri ir saistīti ar Ieslodzījuma vietu pārvaldi," norādīja Mucenieks.

Pēc advokāta domām, šādos apstākļos Bērziņa izdošana Latvijai ir ne vien nepieļaujama, bet ar to var tikt aizskartas viņa cilvēktiesības.

30.maijā Čehijā plānota tiesa, kurā lems, vai Bērziņam saglabājams drošības līdzeklis apcietinājums. To, cik ilgu laiku varētu aizņemt lūguma par politisko patvērumu izskatīšana, advokāts neprognozē. Mucenieks norāda, ka Čehijas ievērojamais rakstnieks Jirži Žačeks varas iestādēm ir sniedzis personisku galvojumu par Bērziņu, lai viņš tiktu atbrīvots no apcietinājuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti