Par 1,045 miljona eiro piesavināšanos no «Ventspils siltuma» – cietumsodi un naudas piedziņa

Kurzemes apgabaltiesa piemērojusi brīvības atņemšanas sodus trim personām par vairāk nekā 1,045 miljona eiro piesavināšanos no uzņēmuma “Ventspils siltums” kases, informēja prokuratūra.

Saskaņā ar apsūdzību visas trīs apsūdzētās bija uzņēmuma “Ventspils siltums” darbinieces, 2005.gada beigās vai 2006.gada sākumā viņas vienojās prettiesiski iegūt “Ventspils siltums” mantu.

Saskaņā ar apsūdzību viņas piesavinājās daļu no naudas līdzekļiem, kurus abonenti iemaksāja uzņēmuma galvenajā kasē un grāmatvedībā par savās dzīvesvietās patērēto siltumenerģiju. Noziedzīgās darbības tika veiktas līdz pat 2010. gadam, kopsummā viņas piesavinājās 1 045 593 eiro.

Kurzemes apgabaltiesa personas atzina par vainīgām par piesavināšanas lielā apmērā un sodīja vienu personu ar reālu brīvības atņemšanu uz vienu gadu un trīs mēnešiem, bet otru personu sodīja ar reālu brīvības atņemšanu uz diviem gadiem un deviņiem mēnešiem.

Savukārt trešajai personai, ņemot vērā specifiskus apstākļus, piemēroja nosacītu brīvības atņemšanas sodu uz diviem gadiem un trīs mēnešiem.

Tāpat tiesa piespriedusi solidāri no visām apsūdzētajām piedzīt zaudējumus uzņēmuma labā. 

Spriedumu vēl var pārsūdzēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti