Sadaļas Sadaļas

Par 100 eiro pieaugs pabalsts bērniem un pieaugušajiem ar smagu invaliditāti

No šā gada 1. jūlija par 100 eiro tiks palielināts īpašas kopšanas pabalsts bērniem ar ļoti smagu invaliditāti un pilngadīgām personām ar invaliditāti, kurām invaliditātes cēlonis ir slimība no bērnības. To nosaka otrdien, 14. maijā, valdībā atbalstītie grozījumi Ministru kabineta noteikumos, informē Labklājības ministrijā (LM).

No šā gada vidus pabalsts šo cilvēku kopšanai būs 313,34 eiro mēnesī.

Ministrijā norāda, ka ģimenes, kurās aug bērni ar īpaši smagu invaliditāti, saskaras ar situāciju, ka bērni nevar veikt vecumam atbilstošas darbības un sevis aprūpi patstāvīgi bez vecāku vai atbalsta personas pastāvīgas palīdzības. Tas attiecas arī uz ģimenēm, kad šie bērni sasniedz pieaugušā vecumu – īpaši smaga invaliditāte un arī papildu aprūpe saglabājas. Ģimenēm rodas papildu izdevumi šo cilvēku aprūpei un veselības stāvokļa uzlabošanai vai uzturēšanai esošajā līmenī.

Valsts noteiktā kopšanas pabalsta apmēra palielināšana bērniem un pieaugušajiem ar ļoti smagu invaliditāti no bērnības, kā arī viņu ģimenes locekļiem, var sniegt papildu finansiālu atbalstu šo cilvēku labāko interešu nodrošināšanai, piebilda LM.

Šogad īpašās kopšanas pabalsta apmēra palielinājumam valsts budžetā papildus paredzēti 2,7 miljoni eiro, 2020. un 2021.gados – vairāk nekā 5,5 miljoni eiro.

2018. gadā īpašas kopšanas pabalstu ik mēnesī saņēma vidēji 2072 personas par bērniem ar ļoti smagu invaliditāti un 2316 personas ar I invaliditātes grupu no bērnības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt