Paplašinās militārās bāzes teritoriju Rēzeknē

Tuvākajā laikā Aizsardzības ministrija plāno uzsākt Rēzeknē dislocētās Zemessardzes 3. Latgales brigādes teritorijas paplašināšanas darbus. Šim mērķim plānots atsavināt divus blakus bāzei esošos zemes gabalus. Zemes īpašnieki gaida informāciju par zemes atsavināšanas noteikumiem, bet vietējie cilvēki neviennozīmīgi uztver armijas klātbūtnes paplašināšanos gan pilsētā, gan Latgalē kopumā.

Paplašinās militārās bāzes teritoriju RēzeknēIveta Čigāne

  Zemessardzes (ZS) 3. Latgales brigāde izvietojusies pilsētas nomalē - pie dzelzceļa stacijas ''Rēzekne 1'', kādreizējās Padomju armijas kara daļas teritorijā. Bāzei apkārt izbūvēts augsts žogs. Pašlaik Aizsardzības ministrija ir sagatavojusi izskatīšanai valdībā informatīvo ziņojumu par divu nekustamo īpašumu atsavināšanu bāzes paplašināšanai.

  ZS 3.Latgales brigādes štāba priekšnieks pulkvežleitnants Gunārs Vizulis atklāj - īpašumi nepieciešami, lai nodrošinātu Zemessardzes 32.kājnieku bataljona bāzes teritorijas attīstību un fiziskā drošības līmeņa paaugstināšanu. Esot

  plānots nojaukt turpat bāzes tuvumā esošās bijušās alus ražošanas rūpnīcas drupas, sakārtot degradēto teritoriju, ierīkot pie bāzes piebraucamos ceļus.

  “Aizsardzības ministrija izskata iespēju atsavināt divus zemes gabalus, kas atrodas tieši mūsu bāzes tuvumā. Viens nekustamais īpašums Viļānu iela 15a un otrs - Viļānu iela 15b, to kopējā platība sastāda mazāk kā vienu hektāru. Ņemot vērā to, ka mūsu pašreizējā bāzē atrodas vairākas militārās vienības un Aizsardzības ministrijas institūcijas, kas ietver sevī arī 3. Latgales brigādes štābu, gan Nesprāgušā munīcijas neitralizēšanas vienību, gan Jaunsardzi, gan Zemessardzes 32. kājnieku bataljonu, mūsu teritorija vairāk neļauj droši un pilnvērtīgi veikt savus uzdevumus. Tāpēc, lai nodrošinātu brigādes štāba un Rēzeknē izvietoto vienību attīstību un fiziskās drošības līmeņa paaugstināšanu, kā arī sakarā ar Rēzeknes pilsētas plāniem attīstīt Kovšu ezera infrastruktūru, mēs plānojam iepriekš minēto objektu atsavināšanu,” klāsta pulkvežleitnants Vizulis.

  Bāzi plānots paplašināt, atsavinot daļu SIA “Marīza M” piederošā nekustamā īpašuma, kas sastāv no zemes un administratīvās ēkas. Marina Obuha - firmas Marīza M īpašniece - atklāj, ka uzņēmums ir gatavs zemi pārdot armijas vajadzībām. Notikušas arī pirmās pārrunas, taču vismaz pagaidām runas par konkrētām summām nav bijis:

  “Viss atkarīgs no tā, kādu cenu par zemi armija piedāvās. Pagaidām tikai mēs esam nosaukuši savu piedāvāto cenu. Agrāk te bija alus ražošanas rūpnīca. Mēs šo zemi attīrījām no būvgružiem. Savulaik zeme tika iegādāta biznesa vajadzībām.”

  Tāpat plānots atsavināt arī kādai juridiskai personai piederošu zemi Viļānu ielā 15 b. Kā stāsta Aizsardzības ministrijas pārstāve Sanita Vaivode, pēc Ministru kabineta lēmuma ministrija uzsāks nekustamo īpašumu atsavināšanu un veiks to no sava budžeta līdzekļiem:

  “Šobrīd pateikt konkrētas atsavināšanas izmaksas nav iespējams, jo atlīdzība ir nosakāma Sabiedrības vajadzībām nepieciešamā nekustamā īpašuma atsavināšanas likuma noteiktajā kārtībā. Tas nozīmē, ka tiek veidojama taisnīgas atlīdzības noteikšanas komisija, kura vērtē gan īpašuma tirgus vērtību, pieaicinot sertificētu nekustamā īpašuma vērtētāju, gan zaudējumus, kas nekustamā īpašuma īpašniekam radušies saistībā ar šo atsavināšanu.”

  Aizsardzības ministrijas vajadzībām līdz šim tās valdījumā ir pārņemtas zemes vienības aptuveni 34 ha platībā. Pašlaik turpinās projekts, kura ietvaros militārā poligona ''Meža Mackeviči'' izveidei Daugavpils novadā tiks pārņemtas zemes vienības aptuveni 2300 ha platībā. Aizsardzības ministrijas vajadzībām te tiek pārņemtas valsts īpašumā esošās zemes, privātās zemes platības netiek skartas.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti