Paplašina iespējas saņemt mazo bērnu un bērnu invalīdu pieskatīšanas pabalstu

Plānots, ka palīdzības pabalstu varēs saņemt arī tie vecāki, kuru bērni līdz 10 gadu vecumam tagad mācīsies attālināti vai kuri aprūpē bērnu ar invaliditāti un nevarēs pilnvērtīgi strādāt no mājām. Pabalstu saņemšanai būs nepieciešams darbadevēja apliecinājums.

Šādu Labklājības ministrijas priekšlikumu atbalstīja finanšu ministra vadības grupa, kurā spriež par atbalstu uzņēmējdarbībai un nodarbinātajiem Covid-19 pandēmijas laikā, paziņojumā medijiem informēja Labklājības ministrija (LM).

Covid-19  izplatības dēļ noteiktas attālinātās mācības jaunāko klašu skolēniem, kā arī joprojām daudzos gadījumos ir ierobežotas iespējas apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādi un dienas aprūpes centru personām ar invaliditāti.

“Slimības palīdzības pabalsta saņēmēju loks tiek paplašināts, izprotot situāciju, kādā šobrīd ir vecāki, kas uz kādu brīdi kļūst par sava bērna skolotāju, līdz ar to ir neiespējami savienot darbu mājās ar atvases apmācību,” norādīja Labklājības ministre Ramona Petraviča (“KPV LV”).

Ministre aicina darba devējus būt iespējami pretimnākošiem, savstarpēji vienojoties ar darbinieku par attaisnoto prombūtni tajos gadījumos, kad darbinieks nevar strādāt attālināti vai nevar attālināti veikt darbu pienācīgā kvalitātē gadījumos, kad ir jāaprūpē, jāpieskata vai jāsniedz atbalsts mācību procesā bērniem vecumā līdz 10 gadiem (ieskaitot) vai bērnam ar invaliditāti līdz 18 gadu vecumam, vai darbinieks ir atbalsta persona pilngadīgai personai ar invaliditāti.

Šādos gadījumos darba devējs iesniedz Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā tāda paša veida apliecinājumu kā iepriekš, ka darbinieks nevar veikt darbu attālināti.

No šā gada 1. janvāra līdz 30. jūnijam slimības palīdzības pabalsta kalendāro dienu un reižu skaits netiek ierobežots.

Pabalstu piešķir vecākiem par bērnu vecumā līdz 10 gadiem (ieskaitot) vai  bērnu ar invaliditāti līdz 18 gadu vecumam, ja bērns nedrīkst apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādi vai mācības vispārējās izglītības programmā notiek attālināti.

Šo pašu pabalstu piešķir arī personai, kura ir atbalsta persona personai ar invaliditāti no 18 gadu vecuma un kurai pašvaldība piešķīrusi dienas aprūpes centra vai dienas centra pakalpojumu, taču ar Covid-19 infekciju saistīto apstākļu dēļ nedrīkst apmeklēt dienas aprūpes centru vai dienas centru.

Pabalstu piešķir un izmaksā pēc tam, kad periods, par kuru pieprasīts pabalsts, ir noslēdzies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt