Dienas ziņas

Latgalē svētku brīvdienās nodur jaunieti

Dienas ziņas

Cēsis senāk un tagad

Vēlas ieviest maksas iebraukšanu Papē

Papē vēlas ieviest iebraukšanas maksu

Papes dabas parks un jūras piekraste vasarā ir iecienīta atpūtas vieta, it īpaši kaimiņvalsts Lietuvas iedzīvotājiem. Gada laikā Rucavas novada pašvaldība ir īstenojusi apjomīgu infrastruktūras projektu piekrastes  attīstībai, kas prasījis ievērojamus budžeta līdzekļus. Lai atgūtu jau ieguldīto un veicinātu tālākos projektus, plānots noteikt simbolisku maksu par  iebraukšanu Papē.  

Auto stāvlaukumā pie Papes bākas pašlaik rit pēdējie labiekārtošanas darbi. Šis ir viens no modernākajiem šāda veida objektiem Dienvidkurzemes piekrastē. Rucavas novada pašvaldībai tas izmaksājis aptuveni 150 tūkstoš eiro, kas bijis kā līdzfinansējums saņemtajiem 77 tūkstošiem no Eiropas Zivsaimniecības fonda. Lai gan prāvie ieguldījumi ir būtisks solis piekrastes infrastruktūras attīstībā, tomēr tā uzturēšana ir papildus slogs pašvaldības budžetam.

Rucavas novada domes priekšsēdētājas vietnieks Guntis Rolis atklāja, ka pašvaldība  apsver iespēju ieviest īpašā režīma zonu Papē, kurā iebraukšana būs par zināmu maksu.

Pērn rudenī Rucavas novada deputāti izveidoja darba grupu, lai spriestu par maksas noteikšanu iebraukšanai Papē. Šopavasar rucavnieki jau pabijuši pieredzes apmaiņā Jūrmalā un Neringā Kuršu jomā.

Darba grupas vadītāja Ligita Laipniece atzina, ka bija ļoti interesanti dzirdēt viedokli no lietuviešiem – „sen bija laiks”.

„Viņi dzird no lietuviešiem, kas brauc uz turieni atpūsties, ka Papē var darīt visu un jebko, par to nekas nav jāmaksā,” stāstīja Laipniece.

Šobrīd darba grupai aktuāls jautājums gan par tehniskajiem risinājumiem, kas ietver valsts ceļa pārņemšanu pašvaldības īpašumā, gan arī plānoto maksas apmēru. Maksa par iebraukšanu Papē netiks iekasēta no Rucavas novadā deklarētajiem iedzīvotājiem.

Rucavas novada domes priekšsēdētāja Irēna Šusta atklāja, ka pēc pašreizējiem aprēķiniem, ja tā būtu ļoti simboliska samaksa – viens eiro, tad pašvaldība iegūtu vairāk nekā 200 tūkstošus eiro, kurus ieguldītu potenciālajos projektos Eiropas  projektu naudas piesaistei.

„Mēs varētu  Papes un Nidas infrastruktūru būtiski uzlabot,” sprieda Šusta.

Maksas ieviešana Papē tiek solīta nākamajā tūrisma sezonā. Iegūtie līdzekļi lieti noderēs jauniem projektiem. Jau tagad rucavniekiem padomā atjaunot seno ceļu starp Papi un Nidu, kā arī sakārtot pludmali atbilstoši Zilā karoga prasībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt