«Papardes zieds» ceļ trauksmi par jauniešu inficēšanos ar HIV

Statistikas dati liecina, ka Latvijā arvien biežāk konstatē HIV inficēšanās gadījumus, turklāt vērojams bīstams heteroseksuālu dzimumkontaktu ceļā iegūto gadījumu skaita kāpums. Tas pašlaik ir izplatītākais inficēšanās veids. 

Pērn HIV atklāts 125 cilvēkiem, bet gadu iepriekš - 108. Turklāt 33 jeb vairāk nekā trešā daļa no visiem saslimušajiem ir jaunieši vecumā no 15 līdz 24 gadiem. Trauksmi par melno statistiku ceļ gan mediķi, gan nevalstiskās organizācijas, norādot, ka par seksuāli transmisīvajām infekcijām biežāk būtu jāstāsta mācību stundās.

Tam palīdzēs arī biedrības «Papardes zieds» piektdien klajā laistā īsfilma «Kā sevi pasargāt mīlējoties». Tādu divarpus minūšu īsfilmu slavē arī pedagogi, jo tapis vēl viens veids, kā īsi, brīvi un pusaudžiem saistoši pievērst uzmanību seksuālajai veselībai.

Rīgas Teikas vidusskolas bioloģijas skolotāja Solvita Melne pauda, ka skolai būtu vairāk jāpievēršas šiem jautājumiem, bet skolotāji ne vienmēr tam ir gatavi, jo tas prasa gatavošanos, atmosfēru, lai jaunietis par to padomātu, mazinātu un lauztu stereotipus. 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti