Dienas ziņas

Dāvā prieku mazajiem pacientiem

Dienas ziņas

Dārgā apkure gāž Lielvārdes novada mēru

Pansionāts Raunā plāno atsākt darbu rudenī

Pansionāts Raunā plāno atsākt darbu rudenī

Pirms aptuveni diviem mēnešiem pansionāta ēku Raunā atstāja pēdējie tā iemītnieki, kuri no savas ierastās vides tika pārcelti uz sociālās aprūpes centru “Ezerkrasti” Pierīgā.

Daudziem iemītniekiem tas bija emocionāli smags notikums, taču Labklājības ministrijas lēmums bija negrozāms. Tomēr Raunas draudze, kuras īpašumā ir pansionāta ēkas, nolēma nepadoties. Pavasarī izveidots nodibinājums sociālo pakalpojumu sniegšanai, un jau rudenī tur varēs ierasties pirmie jaunās pansijas klienti.

Lai gan agrākie iemītnieki Raunas pansionāta telpas atstājuši, šobrīd klusums šeit nevalda. Viena pēc otras koplietošanas un dzīvojamās telpas pansionātā iegūst jaunu veidolu. „Kādu tapeti pielīmējam, flīzes jāsamaina, uz grīdām taciņas izveidojušās,” remonta gaisotni ataino pansijas „Rauna” izpilddirektors Jānis Sīka.

Lai šeit atkal varētu sniegt sociāla rakstura pakalpojumus, izdarīts viss nepieciešamais. Ēku īpašnieks – Raunas baznīcas draudze - izveidojusi nodibinājumu, kā paspārnē savukārt dibināta pansija ''Rauna''. „Mūsu auditorija ir gados veci cilvēki, kas paši mājās netiek galā ar pašaprūpi. Tas, ko mēs varam izdarīt, sākotnēji ir pakalpojuma sniegšana 36 cilvēkiem, arī nepārblīvējot, kā tas bija iepriekš,” skaidro nodibinājuma „RELD Diakonijas centrs” valdes locekle Evija Zurģe.

Turklāt jaunizveidotajā pansionātā būs darbs teju vai visiem cilvēkiem, kuri iepriekš strādāja valsts sociālās aprūpes iestādē. „Šajā ziņā ir pluss, ka darbinieki, kas bija filiālē, ir izteikuši vēlmi turpināt strādāt un viņiem izglītība un iemaņas ir ļoti labas, lai to darbu var veiksmīgi turpināt,” atzīmē Sīka.

Jaundibinātās pansijas izpilddirektors stāsta, ka interesi par iespēju šeit izmitināt savus tuviniekus jau izrādījušas sešas ģimenes. Ja viss izdosies, kā iecerēts, pirmie iemītnieki šeit varētu ierasties rudenī. „Mazliet arī spīts par netaisnību. Otra lieta ir rūpes par darbiniekiem, un trešā lieta ir, ka mēs nevaram iedomāties, ka šeit varētu atrasties kaut kas cits,” teica Zurģe.

Gatavojoties jauno iemītnieku uzņemšanai, pie pansionāta iekopts arī sakņu dārziņš un kādreizējā sporta laukuma vietā iestādīti kartupeļi. Kā smej pansijas izpilddirektors, ja būs ēdamais, būs arī ēdāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt