Sadaļas Sadaļas

Pansionātos ar augstiem vakcinācijas rādītājiem būs atvieglojumi sapotētajiem

Sociālās aprūpes centros ar augstiem vakcinācijas rādītājiem būs atvieglojumi vakcinētajiem, informēja Labklājības ministrijā. Izmaiņas izstrādātas sadarbībā ar Veselības ministriju.

Institūcijas, kurās ir augsti vakcinācijas rādītāji, vadītājs, izvērtējot epidemioloģiskās drošības riskus institūcijā, var, neierobežojot vakcinēto klientu skaitu:

  • organizēt kopīgus pasākumus,
  • nodrošināt nodarbības un sporta aktivitātes gan telpās, gan teritorijā,
  • organizēt pārgājienus vai izbraukumus brīvā dabā.

Vakcinētajiem klientiem atļauts tikties bez darbinieku klātbūtnes ar tuviniekiem (labvēlīgu laika apstākļu gadījumā tikšanās organizējamas institūcijas teritorijā), vakcinētie klienti drīkst atstāt institūciju bez darbinieka pavadības, lai apmeklētu veikalu, pastu vai citu iestādi.

Atļauta vakcinēto klientu ciemošanās pie tuviniekiem, ievērojot Ministru kabineta noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai noteiktos ierobežojumus attiecībā uz divu mājsaimniecību tikšanos.

Tāpat vakcinētajiem klientiem vairs netiks veikts skrīnings uz Covid-19, izņemot, ja minētajām personām būs saaukstēšanās simptomi vai pēc epidemioloģiskajām indikācijām (piemēram, pēc augsta inficēšanās riska kontakta ar Covid-19 inficētu klientu). 

"Pārāk ilgu laiku esam dzīvojuši ierobežojumu važās. Beidzot ir panākta vienošanās un sperti pirmie soļi, lai cilvēki, kuru mājas ir sociālās aprūpes iestādes, varētu atgriezties pie iepriekšējiem dzīves apstākļiem. Tomēr svarīgi, lai ar epidemioloģiskās drošības pasākumu mīkstināšanu netiktu diskriminēti nevakcinētie," izteicās labklājības ministre Ramona Petraviča ("KPV LV").  

Respektējot to cilvēku, kuriem ir medicīniskas kontrindikācijas vakcinācijai, tiesības, arī turpmāk tajās institūcijās, kurās nav konstatēti akūti Covid–19 gadījumi, tiks saglabāta iespēja gan kopīgiem pasākumiem, gan pārgājieniem un ekskursijām vienā kolektīvajā mājsaimniecībā dzīvojošajiem klientiem ar klientu skaita ierobežojumu vai iespējas tikties ar tuviniekiem. Tāpat saglabājas nosacījums par individuālo aizsardzības līdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu lietošanu, kā arī distancēšanās nodrošināšanu.

KONTEKSTS:

Pašlaik Latvijā vismaz vienu vakcīnas devu saņēmuši aptuveni 25% pieaugušo. Šonedēļ sāka vakcinēt arī 16 gadus sasniegušus jauniešus. Kopš 3. maija vietnē manavakcina.lv vai pa tālruni 8989 vakcinācijai varēja pieteikties visi 18 gadus sasnieguši iedzīvotāji,  bet pirms tam, organizējot vakcināciju pret Covid-19, Latvijā bija plānots vispirms potēt astoņas prioritārās grupas un līdz maija sākumam bija pieņemti lēmumi atvērt 6 no 8 prioritārajām grupām.

Kopumā līdz vasaras beigām plānots vakcinēt ap 70% iedzīvotāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt