Dienas ziņas

Dr. klauns nāk ciemos pa logu

Dienas ziņas

Iecavā strauji uzliesmojusi saslimšana ar Covid-19

60 pansionāti saņem sveicienus tiešsaistē

Pansionāti saņem emocionālus sveicienus tiešsaistē

Sagatavotas paciņas, samāšanās pa logu vai videozvans telefonā – tikai šāda tagad ir saziņa ar tiem ģimenes locekļiem, kuri atrodas sociālās aprūpes centros. Lai iepriecinātu pansionātos mītošos, notika vēl nebijis pasākums – tiešsaistē iemītniekus sveica gan amatpersonas un pilsētu mēri, gan maestro Raimonds Pauls, gan citi iemīļoti mākslinieki.

Laikā, kad ciemos nedrīkst ienākt neviens, vairāk nekā 60 pansionātos ciemos bija visi – gan augstākās amatpersonas, gan iemīļoti mākslinieki. Viņu uzrunas bija tiešsaistē, bet ļoti emocionālas un ļoti tiešas.

Īpaši emocionāli bija pašu iemītnieku ierakstītie sveicieni, kas ceļoja no Kurzemes uz Vidzemi, no Latgales uz Zemgali un atpakaļ.

"Lielās ģimenes Ziemassvētku apsveikums" tika veidots tikai ar vienu mērķi – iepriecināt un uzmundrināt. Taču reizē šis tiešsaistes pasākums kļuva arī par svētku svinēšanas un sadziedāšanās brīdi.

Dziesmas un dzejoļus karantīnā neielikt. Tie skan arī tad, kad pansionātu durvis apmeklētājiem slēgtas un tuvos un mīļos var dzirdēt vien telefona klausulē.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, kuras laikā bija stingrāki ierobežojumi. Par spīti tam saslimstība ar Covid-19 nebeidza pieaugt.

Valdība 1. decembrī lēma pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim. Ierobežojumi ir tikpat stingri kā pavasarī – jāievēro “2+2”  princips. Tas nozīmē, ka tikties drīkst tikai divi cilvēki no dažādām mājsaimniecībām, ievērojot divu metru distanci.

17. decembrī valdība apstiprināja papildu ierobežojumus rīkojumā Covid-19 izplatības mazināšanai, aicinot cilvēkus svētkos ievērot klusuma periodu. Tostarp noteikti papildu ierobežojumi tirdzniecībai. Ierobežoti arī klātienes pakalpojumi, kā arī par vienu nedēļu pagarināts skolēnu Ziemassvētku brīvlaiks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt