«Panorāma»: Koalīcija cenšas vienoties par Latvijas gatavību uzņemt 50 bēgļus

Lai arī Norvēģija nav Eiropas Savienības dalībvalsts, tā paziņojusi, ka ir gatava līdz 2017.gada beigām uzņemt līdz astoņiem tūkstošiem bēgļu. Konkrētus skaitļus nosaukušas abas pārējās Baltijas valstis, kamēr mūsu pašu koalīcija vēl mēģina panākt iekšēju vienošanos. Neoficiāli gan zināms, ka Latvija varētu būt gatava vien 50 bēgļu uzņemšanai.

Visu trīs Baltijas valstu pozīcija bēgļu uzņemšanas jautājumā nemainīgi saglabājusies vienota – tam jānotiek tikai pēc brīvprātības principa. Tomēr īsi pirms gaidāmās Eiropas Savienības iekšlietu ministru padomes tikšanās izskanējuši arī konkrēti skaitļi, piemēram, Igaunijas Iekšlietu ministrija paudusi, ka divu gadu laikā valsts varētu uzņemt līdz 156 bēgļiem. „Ja mēs sakām “punkts a” - pēc brīvprātības principa, mums jāsaka arī “punkts b” - ka esam ar mieru uzņemt kaut kādu skaitu cilvēku,” pauda Igaunijas iekšlietu ministrs Hanno Pekurs.

Par spīti Lietuvas valdības paustajam par gatavību uzņemt ap 40 bēgļu, kaimiņvalsts prezidente Daļa Grībauskaite minējusi pat sešas reizes lielāku skaitli: „Formula, pēc kuras aprēķinātas bēgļu kvotas, mums ir mazliet mulsinoša. Pēc mūsu aprēķiniem un ieteikumiem, ko jau esam devuši Eiropas Komisijai, vadoties tikai pēc populācijas lieluma un iekšzemes kopprodukta, Lietuvai pienāktos uzņemt līdz 250 bēgļu. Domāju, ka tieši šo skaitli arī piedāvāšu akceptēt valdībai.”

Pēc Latvijas Televīzijas rīcībā esošas neoficiālas informācijas, pašmāju koalīcija šobrīd cenšas savstarpēji vienoties par 50 bēgļu uzņemšanu.

Oficiāli šī informācija netiek apstiprināta. Taču tieši šādu skaitli min iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”), jautāts par Latvijas reālajām iespējām bēgļu uzņemšanā: „Mūsu kapacitāte ir tāda, ka mums ir viens bēgļu izmitināšanas centrs „Mucenieki”, kura kapacitāte ir maksimums līdz 200 personām. Patlaban tā situācija ir tāda, ka mēs varētu pieņemt vienlaikus līdz 50 patvēruma meklētājus.”

Kozlovskis gan uzsver, ka 50 ir skaits, ko Latvija varētu tehniski uzņemt, bet jāvērtē arī iespējas šos bēgļus integrēt. Uz bēgļu diskrimināciju un integrācijas programmas trūkumiem pētījumā par bēgļu integrāciju Latvijā norādījusi Apvienoto Nāciju Organizācija.

16.jūnijā gaidāmajā Eiropas Savienības iekšlietu ministru padomē prognozējamas garas debates, un iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis prognozē, ka tās nerezultēsies ar konkrētiem skaitļiem. Viņaprāt, tie varētu izskanēt pēc Jāņiem, kad notiks Eiropas Savienības valstu vadītāju tikšanās.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti