Panorāma

Grib pārliecināt ES neaizliegt kūpinājumus

Panorāma

Lietuva cīnās ar Āfrikas cūku mēri

Deputāti atkal spēlē hokeju ar Lukašenko komandu

«Panorāma»: Deputāti atkal spēlē hokeju ar Lukašenko komandu

Oktobrī gan Latvijā, gan Baltkrievijā lielu rezonansi radīja piecu Latvijas parlamentāriešu līdzdalība draudzīgā hokeja spēlē pret Aleksandra Lukašenko vadīto komandu. Kaut Eiropas Savienības oficiālās attiecības ar Baltkrieviju ir, maigi sakot, saspīlētas, demokrātiskās Latvijas parlamenta deputāti ne toreiz, ne tagad neko sliktu šādās draudzības izpausmēs nesaskatīja. Tādēļ šodien Rīgā notika arī atbildes spēle.

Sestdien, 25.janvārī, Piņķos Baltkrievijas prezidenta hokeja komanda mērojās spēkiem ar Latvijas Republikas Saeimas komandu. Kaut oktobrī Baltkrievijā notikusī spēle izraisīja sabiedrības neizpratni, iepriekšējās spēles dalībniekiem Romānam Naudiņam, Imantam Parādniekam, Viktoram Valainim un Raimondam Rubikam šodien bija pievienojušies arī citi Saeimas deputāti, piemēram, Rihards Eigims.

Pretinieku komandas ierastais kapteinis Aleksandrs Lukašenko šajā spēlē nepiedalās. Par Eiropas pēdējo diktatoru dēvētajam Baltkrievijas prezidentam ir aizliegts iebraukt Eiropas Savienībā daudzo cilvēktiesību pārkāpumu dēļ, kas joprojām tiek pieļauti viņa valstī. Tomēr nešķiet, ka Latvijas Republikas Saeimas komandas dalībniekus tas mulsinātu.

"Es domāju tas, kā tas ir lemts Eiropas Savienībā, tā ir. Nevar iebraukt, nevar. Es domāju Eiropas Savienībā daudzi cilvēki nevar iebraukt,” uzskata Saeimas deputāts Romāns Naudiņš (VL-TB/LNNK).

Vai Lukašenka vai Putins, jūs ziniet, man vienalga, kas tur spēlē. (..) Man, protams, tikai hokejs, sports interesē. Un viss,” atzīst Saeimas deputāts Rihards Eigims (ZZS).

„Redziet, mēs ar sava veida integrāciju integrējam šos baltkrievus Eiropā atbilstoši visiem labākajiem priekšrakstiem. Bet, kuriem ir aizliegts iebraukt, nu tā ir viņu problēma. Kas atbrauc, tos arī integrējam,” skaidro Saeimas deputāts Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK).

Saeimu šajā spēlē gan nepārstāvēja tikai deputāti. Parlamenta hokeja komandas kreklu šodien pirmo reizi pielaikoja arī Latvijas hokeja leģenda Helmuts Balderis, kurš spēlēja pirmajā maiņā. Tomēr jau pēc pirmā perioda rezultāts bija nulle divi Baltkrievijas komandas labā.

Baltkrievu komanda ir ļoti spēcīga,” vērtē Saeimas hokeja komandas spēlētājs Helmuts Balderis. „Un vēl pie tam šie te nav veterānu noteikumi. Ja viņiem neļautu ar atvēzienu mest, tad būtu interesantāk, tad mēs redzētu... Nu bet nekas, vēl ir divi periodi priekšā.”

Jautāts, vai piedalīšanās šīsdienas spēlē nozīmē, ka viņš plāno iesaistīties politikā, Balderis gan bija izvairīgs un to ne apstiprināja, ne noliedza. Jāpiebilst, ka spēli klātienē vēroja arī Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

„Katrā ziņā, ja mēs skatījāmies ārpolitikas debates, tad arī pat mūsu ārpolitikas prioritātēs kontakts ar kaimiņvalsti ir jāuztur un mums ir ekonomiska sadarbība. Un es ceru, ja baltkrievi atbraukuši šeit un redz to, cik normāli ir dzīvot normālā Eiropas demokrātiskā valstī, varbūt viņi padomās arī par to mājās,” spriež Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (“Vienotība”).

No bijušajiem hokeja profesionāļiem, tostarp NHL spēlējušajiem, komplektētā Baltkrievijas prezidenta komanda spēlē uzvarēja. Kaut trešajā periodā Saeimas komanda spēja atspēlēties no nelabvēlīgā rezultāta 5:1, noslēgumā tablo rādīja 7:5 Baltkrievijas labā. Atliek vien minēt, vai mūsu politiķi pēc spēles ar viesiem apsprieda arī bēdīgi slaveno cilvēktiesību situāciju viņu valstī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt