Pēcpusdiena

Igaunijas parlaments prezidenta amatā ievēlējis Kersti Kaljulaidu

Pēcpusdiena

Valsts kontrole iepazīstina ar valsts budžeta izpildes revīzijas datiem

Latvijas Universitātē atklāta Prātnieku laboratorija 4.-5. klašu skolēniem

Pamatskolnieki prātu eksaktajās zinībās varēs asināt LU Prātnieku laboratorijā

Latvijas Universitātē (LU) darbu sākusi izveidotā Prātnieku laboratorija, kur pamatskolnieki varēs padziļināti mācīties eksaktās zinības – dabaszinātnes, matemātiku un programmēšanas elementus, to Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" stāstīja Prātnieku laboratorijas programmas vadītāja Ilze France.

Jau no šīs dienas LU Prātnieku laboratorijā divreiz nedēļā uz divu stundu garām nodarbībām nāks 4. un 5. klases skolēni. Viņu prātus izaicinās ar radošiem dabaszinātņu, matemātikas un programmēšanas uzdevumiem. Pasniedzēju mērķis ir panākt, lai no šīm nodarbībām bērni izietu ar pārliecību, ka dabaszinības ir viņu mīļākais priekšmets. 

"Mēs centīsimies viņiem dot tādus uzdevumus, kur viņiem ir iespēja pašiem kaut ko pētīt, kaut ko radīt, nevis uzreiz dot algoritmu, kā to izpildīt.

Censties likt viņiem pašiem domāt un tikt līdz rezultātam pašu spēkiem," sacīja LU Prātnieku laborarotrijas skolotāja Diāna Špakovska.

LU Starpnozaru izglītības inovāciju centra direktore Dace Namsone piebilda: "Šodienas dzīve prasa, lai skolēni no mazām dienām klasē apgūtu programmēšanas elementāras iemaņas. Un pats galvenais, ko mēs gribam, lai skolēni mācītos domāt. Un to visu kopā saturēs dabaszinātnes."

Pēc Frances teiktā, Prātnieku laboratorijā šogad būs iespēja mācīties 4.-5. klases skolēniem. Taču pakāpeniski tā kļūs par daudzpakāpju ārpusstundu mācību centru, kur eksaktās zinības padziļināti varēs apgūt arī 6.-9. klašu audzēkņi.

Proti, nākamgad uzņems jaunus 4. un 5.klases audzēkņus, bet esošie bērni turpinās darboties jau ar lielākam vecumam atbilstošiem uzdevumiem. Tādējādi ar laiku Prātnieku laboratorijā būs nodarbības visām pamatskolas vecuma grupām.

France atzina, ka ideja par šādas Prātnieku laboratorijas izveidi radās, ņemot vērā to, ka darba tirgū pašlaik vairāk ir vajadzīgi tieši eksakto zinību speciālisti.

Prātnieku laboratorijas veidotāji secinājuši – bērnam ir iespēja, piemēram, attīstīt savas muzikālās prasmes mūzikas skolā, bet eksakto zinību padziļinātai apguvei ārpus stundām šādu iespēju īsti nav.

Šādu viedokli Latvijas Radio raidījumā pauda arī izglītības eksperte Zane Oliņa, norādot – šī ir pirmā šāda iniciatīva Latvijā, lai ārpus skolas eksaktās zinības padziļināti mācītu jau pamatskolas audzēkņiem.

"Tā ir ļoti apsveicama iniciatīva," vērtēja Oliņa, piebilstot – tādējādi augstskolas arī meklē savus nākamos studentus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti