Pamatskolēni sacenšas konkursā par iespēju mācīties RTU izveidotajā vidusskolā

Iestājpārbaudījumus matemātikā, fizikā un ķīmijā četras stundas 18.aprīlī kārtoja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas potenciālie audzēkņi. Inženierzinātņu vidusskola ir Latvijā pirmā vispārējās vidējās izglītības mācību iestāde, ko izveidojusi universitāte un kurā Latvijas talantīgākie skolēni varēs padziļināti apgūt eksaktos mācību priekšmetus, lai sagatavotos inženierzinātņu studijām.

Ceļu uz Kronvalda bulvāra pirmo namu 18.aprīlī mēroja 160 devītklasnieku no visas Latvijas. RTU Inženierzinātņu vidusskolā pirmajā gadā būs tikai viena klase, turklāt 12 vietu jau rezervēts olimpiādes uzvarētājiem. Tāpēc konkurss ir 13 pretendentu uz vienu vietu.

Kā pēdējais piektdienas vakara pulksten 11 iestājpārbaudījumiem reģistrējās Valters Vagotiņš-Vaguls no Jūrmalas Alternatīvās skolas.

Inženierzinātņu vidusskolas direktores vietnieks un mācību pārzinis Māris Purviņš stāsta, ka par skolu liela interese ir ārpus Rīgas. Skolēni ieradušies no Ropažiem, Siguldas un Svētes.

Iestājpārbaudījuma rezultāti būs zināmi tikai aprīļa beigās. Konkursu izturējušajiem skolēniem jau mācību laikā būs iespēja arī kārtot atsevišķus RTU studiju kursus, lai jau studiju laikā ātrāk iegūtu bakalaura grādu. Vidusskolēnus mācīs universitātes docētāji un nozares vadošie pētnieki. Mācības būs bez maksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt