Palielina atlīdzības apmēru asistentiem un pavadoņiem 

Palielināta asistentu un pavadoņu pakalpojumu stundas likme. To paredz grozījumi noteikumos par asistenta, pavadoņa un aprūpes pakalpojumu personām ar invaliditāti, kas otrdien, 10. janvārī, pieņemti valdībā.

No valsts budžeta finansētā asistenta un pavadoņa pakalpojumiem asistentu un pavadoņu atlīdzība turpmāk noteikta ne mazāk kā 4,79 eiro par vienu pakalpojuma sniegšanas stundu. 

Savukārt valsts nodrošinātais finansējuma apmērs pašvaldības sociālajiem dienestiem par vienu asistenta pakalpojuma un pavadoņa pakalpojuma sniegšanas stundu būs 5,02 eiro, kas ietver arī administrēšanas izmaksas 0,23 eiro apmērā. 

Grozījumi izstrādāti, lai asistentu, pavadoņu un nepilngadīgu personu ar invaliditāti aprūpētāju samaksa par vienu pakalpojuma sniegšanas stundu no 2023. gada 1. janvāra nav mazāka par minimālo stundas tarifa likmi normāla darbalaika ietvaros.

Labklājības ministrija (LM) atlīdzības paaugstinājumu virza kā pagaidu risinājumu līdz 2023. gada valsts budžeta pieņemšanai, lai kompensētu minimālās algas pieaugumu. Paralēli notiekošajās budžeta sarunās LM pieprasījusi atlīdzības pieaugumu asistentiem un pavadoņiem, lai cilvēkiem, kuriem ir nepieciešams aprūpes pakalpojums, tas būtu pieejams.

Tāpat ir noteiktas aprūpes pakalpojuma nepilngadīgām personām ar invaliditāti minimālās vienas stundas izmaksas, kas nevar būt mazākas par valstī noteikto minimālo stundas likmi. Faktisko aprūpes pakalpojuma vienas stundas izmaksu noteikšana ir pašvaldību kompetencē.

Pieņemtie grozījumi paredz arī tehniskus precizējumus normā par transporta izdevumu kompensēšanas nosacījumiem, lai, mainoties valsts pabalsta apmēram transporta izdevumu kompensēšanai personām ar invaliditāti, kurām ir apgrūtināta pārvietošanās, nebūtu jāveic grozījumi arī noteikumos par asistenta pakalpojuma pašvaldībā nodrošināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti