Dienas ziņas

Ķekava divus gadus nespēj izstrādāt jauno teritorijas plānu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Palīdzot sagatavoties skolai, izmaksas pieaug arī pašvaldībām

Palīdzot sagatavoties skolai, izmaksas pieaug arī pašvaldībām Jelgavā un Bauskā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Straujo cenu kāpumu pašlaik izjūt daudzu ģimeņu vecāki, kuriem bērni jāsagatavo skolai. Sociāli neaizsargātām ģimenēm ir iespēja saņemt atbalstu no pašvaldības. Tajās atzīst, ka summas palīdzībai būtiski pieaugušas. 

Cenu kāpums veikalos jūtams, savukārt izmaksas skolas piederumu iegādei uz katru bērnu ir kā nu kuram rocība atļauj, atzīst vecāki. 

"Apmēram 200 eiro uz vienu bērnu ģimenē, nepērkot nekādas firmas apavus un apģērbus. Skrienam pa veikaliem, tirgu, darot visu, izvēloties, kas kuram patīk, kas kuram nepatīk. Kancelejas piederumus, apģērbus, čības baseinam, peldkostīmus," stāstīja divu bērnu mamma no Jelgavas Kristīne.

"Mums jau tikai tīri skolas lietas bija jāsapērk, apģērbs tā kā bija, tā kā iznāca uz lielajiem 50 eiro. Mēs jau visas lietas sapirkām divas dienas atpakaļ, tā ka mēs tikai gaidām, mums viss ir gatavs," norādīja četru bērnu mamma no Jelgavas Andra.

Taču ne visiem vecākiem pietiek naudas nepieciešamā iegādei. Kā skaidroja Jelgavas pašvaldībā, trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm vietvarā pieejami vairāki pabalstu veidi: ēdināšanas apmaksai izglītības iestādēs, kam šogad pieteikušies jau ap 900 bērnu, transporta pakalpojumu segšanai, interešu pulciņu un profesionālo izglītības programmu apmaksai, kā arī pabalsts mācību piederumu iegādei. To Jelgavas pašvaldībā šogad lūdza aptuveni 50 bērniem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, kā arī 10 bērniem no audžuģimenēm.

"Ja mēs runājam par pabalstu mācību piederumu iegādei, kas pienākas bērniem no trūcīgām, maznodrošinātām un audžuģimenēm, šogad Jelgavas valstspilsētas dome palielināja pabalsta apmēru, un šogad tas ir 70 eiro skolēniem un 35 eiro pirmsskolas izglītības programmas ieguvējiem," stāstīja Jelgavas sociālo lietu pārvaldes vadītājas vietniece pamatdarbības jautājumos Jeļena Laškova.

Bauskas novada dome norāda, ka šogad jau saņemts 461 iesniegums no sociāli neaizsargātām ģimenēm pēc pabalstiem mācību līdzekļu iegādei, kopumā šim mērķim atvēlot jau ap 48 000 eiro. Tas ir par 8000 eiro vairāk nekā pērn.

"55 eiro ir vienam bērnam, kas mācās no 1. līdz 9. klasei, pamatskolas izglītību apgūst. Pagājušajā gadā šī summa bija par visiem novadiem 40 128 eiro, bet tas bija par visu gadu kopumā," stāstīja Bauskas novada sociālā dienesta struktūrvienības vadītāja Zane Kuka.

Papildus tam sociāli neaizsargātās ģimenes var vērsties arī Latvijas Sarkanā krusta atbalsta punktos un pieteikties pakām, kurās ir noderīgi kancelejas piederumi.

Arī Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar Eiropas fondu atbalstu aicina maznodrošinātās, trūcīgās, kā arī krīzes situācijā nonākušās ģimenes pieteikties skolas piederumu komplektiem bērniem vecumā no 5 līdz 16 gadiem, ko var saņemt izdales punktos visā Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti