Palīdzības pakās trūcīgajiem būs arī higiēnas produkti; pakas sāks dalīt nākamgad

Pārtikas pakas trūcīgajiem iedzīvotājiem visdrīzāk atsāks dalīt tikai nākamgad, otrdien pastāstīja Labklājības ministrijas valsts sekretāre Ieva Jaunzeme. Tas saistīts ar jaunā Eiropas Savienības fondu plānošanas perioda sākumu. Turpmāk pakās būs iekļauti arī higiēnas produkti, kā arī trūcīgie programmas ietvaros varēs saņemt dažādus pakalpojumus.  

Pēdējās iepriekšējā perioda pārtikas pakas beidzās jau martā. Tā kā tagad ir nomainījies pārtikas programmas koordinētājs gan Eiropas līmenī, gan Latvijā, ir jāsaskaņo likumi, lai pārtikas pakām saņemtu Eiropas naudu. To paredzēts izdarīt līdz jaunajam gadam.

Pakās turpmāk būs arī higiēnas un saimnieciskās preces, un tās dalīs dažādas vietējās organizācijas.  

„Partneru organizāciju pamatuzdevums atšķirībā no pagājušā perioda būs ne tikai izdalīt pārtikas pakas, bet arī nodrošināt pakalpojumus. Tas nozīmē, ka katrai no šīm organizācijām būs arī jāpalīdz ar ēdiena sagatavošanu tām mājsaimniecībām, kurām ar to ir problēmas, kā arī jāizvērtē citas nepieciešamības,” stāstīja Jaunzeme.

Pakalpojumi būs arī, piemēram, informēšana par darba iespējām un palīdzība budžeta plānošanā. Programmu uzraudzīs Sabiedrības integrācijas fonds. Fonda sekretariāta direktore Aija Bauere uzskata, ka tieši tāda palīdzība cilvēkiem ir visvairāk vajadzīga.

„Nevar ar vienām pārtikas pakām atrisināt visas problēmas. Tad jau mēs turpat arī paliksim. Jo cilvēks pieradīs sagaidīt paku, un pats neko nedarīs. Šī programma vairāk ir vērsta tagad uz to, ka nabadzības līmeni noteikti vajag uzlabot, un cilvēku vajag arī apmācīt un iesaistīt,” sacīja Bauere.

Vieni no paku dalītājiem ir Latvijas Sarkanais krusts. Organizācijas ģenerālsekretārs Uldis Līkops uzsvēra, ka pēc pakām pieprasījums ir liels. Cilvēki jautā, kad tās atsāksies. Viņš uzskata, ka ar paku dalīšanu cilvēku iespējams arī kaut nedaudz iekļaut sabiedrībā.

„Mēs šos cilvēkus spējam dabūt rokās, mēs ar viņiem komunicējam. Mēs esam vairākas aptaujas taisījuši, dalot pakas, - par vajadzībām, nevajadzībām. Ir ļoti nepieciešams ar šiem cilvēkiem strādāt, mēģinot viņus atgriezt ikdienas dzīvē,” pauda Līkops.

Līkops uzskata, ka vēl pāragri vērtēt jauno programmu, jo par to vēl ir jālemj gan Ministru kabinetam, gan Saeimai. Viņaprāt tā ir tāda pati kā iepriekšējā, tikai līdzekļu izlietojums kļūs mērķtiecīgāks un efektīvāks.

Kopējais budžets pārtikas programmai septiņiem gadiem ir 48 miljoni latu, no kuriem 40 miljoni ir Eiropas Atbalsta fonda finansējums, bet pārējais valsts līdzfinansējums. Jūlijā Latvijā bija 64 tūkstoši trūcīgo personu, un to skaits turpina samazināties. Katra trūcīgā mājsaimniecība gada laikā varētu saņemt aptuveni sešas pārtikas pakas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti