Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Palīdzēsim.lv svin 10 gadu jubileju

«Palīdzēsim.lv» svin 10 gadu jubileju

Ne vien Latvijā, bet arī daudzviet citur pasaulē sestdien, 1.jūnijā, tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena. Tas ir datums, kad īpaša uzmanība tiek veltīta jaunās paaudzes labklājībai un tiesībām. Taču Latvijā ir kāda organizācija, kas ne tikai palīdz bērniem un jauniešiem, bet māca viņiem būt atbildīgiem un palīdzēt citiem, tā ir “Palīdzēsim.lv”, kas svin 10 gadu jubileju.

Daudzviet Latvijā dien ar dažādiem pasākumiem tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena, bet Skultes muižā bija dubulti svētki, jo tieši tur savu dzimšanas dienu svinēja biedrība “Palīdzesim.lv”, kas ikdienā palīdz tieši bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām.  

Pirms vairāk nekā desmit gadiem, Ziemassvētku vakarā māsas Ilze un Inga izlēma apciemot kādu trūcīgu daudzbērnu ģimeni, lai palīdzētu tai sagaidīt svētkus pie klātiem galdiem. Tas bija visiem iesaistītajiem ļoti aizkustinošs brīdis. Atradās arī citas ģimenes, kam nepieciešama palīdzība. Tā pamazām abu māsu iniciatīva pārtapa par organizētu biedrību.

“Mēs sākām no pilnīgas nulles. Ar pilnīgu nulli budžetā un bez jebkādām zināšanām, ko nozīmē nevalstiska organizācija, ko nozīmē labdarības organizācija. Un jūs redzat, par ko mēs esam kļuvuši šodien,” sacīja Ilze Skuja.

10 gados biedrība “Palīdzēsim.lv” pārtapusi par spēcīgu organizāciju ar daudziem atbalstītājiem un brīvprātīgajiem palīgiem.

Tā organizējusi desmitiem nometnes bērniem ar īpašām vajadzībām, neskaitāmus pārgājienus un dalību sporta sacensībās. Kopumā palīdzēts vairāk nekā 500 bērniem un jauniešiem, kuriem bija nepieciešama finansiāla, psiholoģiska vai emocionāla palīdzība.

Bieži vien ziedojuma saņēmēji pat nezina, kas viņiem palīdzējis, bet ziedotājs – nezina kā klājies saņēmējiem. Šī desmit gadu jubileja bija iespēja vairākiem no viņiem satikties un iepazīties klātienē.

Jubilejā satikās arī Rūta un Lelde.

Rūtai bija gads un trīs mēneši, kad viņai bija nepieciešama ilgstoša un dārga rehabilitācija vairāku gadu garumā. Pateicoties Leldei un citiem biedrības piesaistītajiem palīgiem, tas kļuva iespējams. Kaut arī Rūta joprojām ir ratiņkrēslā, viņa dzīvo pilnvērtīgu dzīvi – apgūst svešvalodas un nodarbojas ar ratiņtenisu.

Vēl viena interesanta “Palīdzēsim.lv” prakse ir iesaistīt labdarības aktivitātēs jauniešus, kuriem biedrība iepriekš palīdzējusi nostāties uz kājām. Tā viņi iemācās būt ne tikai lūdzēji un saņēmēji, bet arī paši uzņemties atbildību un palīdzēt citiem.

“Sākumā man palīdzēja. Es braukāju uz nometnēm, un es biju bērns, kurš saņēma palīdzību. Tad es augu lielāka un kļuvu pa brīvprātīgo, tagad esmu brīvprātīgo koordinators. Tagad es palīdzu “Brīvbrīdī”, esmu kā pavadonis bērniem.  Palīdzu mammām. Mammas var iet atpūsties mēs, pieskatām bērnus. Tad mēs arī kopā ar jauniešiem darbojamies, taisām nometnes, taisām šāda veida pasākumus,” stāstīja “Palīdzēsim.lv” brīvprātīgo koordinatore Klinta.

Arī “Palīdzēsim.lv” dzimšanas dienas pasākumā neiztika bez kopīga darba. Pa vidu starp sporta spēlēm un dančiem, palīdzību saņēmušie bērni un jaunieši, viņu ģimenes un atbalstītāji stādīja kociņus, lai radītu liepu aleju, kas nākotnē priecēs ar skaistu skatu un svaigu gaisu.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti