Pakāpeniski par 3,6 miljoniem eiro atvērs vēl līdz pat 2500 gultām Covid-19 slimniekiem

Ņemot vērā slimnīcu pārslodzi, pakāpeniski atvērs vēl līdz pat 2500 gultām Covid-19 slimniekiem, liecina Veselības ministrijas (VM) plāns jaunu gultu izvēršanai Rīgā un reģionos. Tam būs nepieciešami 3,6 miljoni eiro.

VM informēja, ka pirmais posms paredzēts jau tuvākajā laikā – līdz 5. novembrim pakāpeniski plānots atvērt papildu 220 gultas Rīgā un līdz 280 papildu gultām reģionu slimnīcās, savukārt līdz 15. novembrim plānots atvērt vēl līdz 150 gultām Rīgā. Gultu atvēršana turpināsies secīgi gan Rīgā, gan reģionos un nepieciešamības gadījumā arī ārpus esošās infrastruktūras. Ja vajadzīgs, varētu atvērt līdz 240 gultām biroja ēkā Pērnavas ielā 83.

Izvērtējot papildu gultu izvēršanas scenārijus, ņemti vērā vairāki kritēriji – Covid-19 pacientu koncentrācija, vietas atbilstība pacientu uzņemšanas un skābekļa nodrošināšanai, kā arī tas, vai gultu atvēršana iespējama pietiekami ātri un racionāla finansējuma ietvarā. 

Plāns paredz, ka šogad no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirs līdz 758 420 eiro, un 2022. gadā atvēlēs līdzekļus, kas nepārsniedz 1 516 839 eiro.

Rīgas 1. slimnīcai 120 gultu izveidei un remontdarbu veikšanai piešķirs 381 795 eiro 2021. gadā un 763 591 eiro 2022. gadā. Rīgas 2. slimnīcai 150 gultu izveidei un remontdarbu veikšanai atvēlēs 376 625 eiro 2021. gadā un 753 248 eiro 2022. gadā.

Paula Stradiņa Klīniskajai universitātes slimnīcai paredzēta pamatkapitāla palielināšana, ieguldot tajā finanšu līdzekļus 1 323 377 eiro apmērā. Slimnīcā paredzēta 124 jaunu Covid-19 gultu izveide, kurām nepieciešamas medicīniskās iekārtas un papildaprīkojums.

Lai palielinātu slimnīcu kapacitāti atbilstoši prognozētajiem hospitalizācijas rādītājiem turpmākajās nedēļās, Latvija lūgusi Eiropas Savienības atbalstu un starptautisko palīdzību aprīkojuma un ierīču nodrošināšanai, tostarp atvēlēt 120 plaušu ventilācijas iekārtas.

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī. Valdība izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Tomēr redzot, ka vīrusa izplatība aug un Latvija ir pirmajā vietā pasaulē Covid-19 izplatības ziņā, valdība no 21. oktobra līdz 15. novembrim ieviesa tā dēvēto "lokdaunu" un mājsēdi.

Paredzēts, ka līdz 29. oktobrim tiks pagarināts skolēnu brīvlaiks. 1. novembrī klātienē mācības atsāks 1.–3. klašu skolēni. No 15. novembra mācībās klātienē atgriezīsies 4.–12. klašu skolēni. Šajā laikā attālināti būs jāmācās arī profesionālo skolu un augstskolu studentiem. Savukārt bērnudārzos darbosies dežūrgrupas. No 20. oktobra vakara un nakts stundās, pēc pulksten 20 un līdz pulksten 5, ārpus savas dzīvesvietas var atrasties tikai noteiktu iemeslu dēļ, un jābūt aizpildītam pašapliecinājumam. Der arī, ja tas uzrakstīts uz baltas lapas.

Covid-19 krīzes scenārijā, kad ar Covid-19 slimniekiem aizņemto gultasvietu skaits sasniegtu 3000, Latvijā pie slimnīcām paredzēts izvietot moduļa tipa ēkas Covid-19 slimnieku ārstēšanai. Gultas plānots izvērst arī citviet, piemēram, sanatorijās un privātajās medicīnas iestādēs, bet kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem paredzēta hospitāļa izveide. Tas provizoriski iespējams ap 10. novembri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt