Pagrabā novietotu sadzīves mantu aizdegšanās dēļ Salaspilī no mājas evakuēti 30 cilvēki

Pagrabā novietotu sadzīves mantu aizdegšanās dēļ šorīt Salaspilī no kādas piecstāvu dzīvojamās mājas evakuēti 30 cilvēku, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Izsaukumu uz notikuma vietu VUGD saņēma pulksten 6.21. Daudzdzīvokļu nama pagrabā dega sadzīves mantas 15 kvadrātmetru platībā. Bīstamības dēļ ugunsdzēsēji no ēkas evakuēja 30 cilvēku, viens jau bija evakuējies pats. Ap pusastoņiem ugunsgrēku izdevās lokalizēt, neviens cilvēks tajā necieta.

VUGD pārstāve Agrita Vītola par ugunsgrēku SalaspilīLatvijas Radio

VUGD pārstāve Agrita Vītola stāsta:

“Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka deg pagrabs, precīzāk, sadzīves mantas pagrabā 15 kvadrātmetru platībā. No ēkas tika evakuēti 30 cilvēki, bet pirms VUGD ierašanās bija evakuējies viens cilvēks, kurš bija cietis un tika nodots neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem. Pulksten 7.29 izdevās lokalizēt ugunsgrēku, tātad šo liesmu izplatīšanos, un pulksten 10.24 ugunsgrēks tika likvidēts.”

Agrita Vītola arī norāda, ka VUGD aicina “daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iemītniekus parūpēties par ugunsdrošību arī koplietošanas telpās, piemēram, neaizkraut pagrabus ar degtspējīgiem materiāliem, neuzkrāt materiālus, kas varētu aizdegties, un nodrošināt to, lai nepiederošām personām nav pieejams pagrabs, tāpat arī aicinām neaizkraut bēniņu telpas ar dažādām degtspējīgām, vielām un materiāliem un turēt noslēgtus bēniņus un tikpat labi arī lūdzam neizvietot mantas evakuācijas ceļos. Tas nozīmē, centieties neaizkraut kāpņutelpas ar dažādiem sadzīves priekšmetiem – riteņiem, ratiņiem vai citām lietām, kas evakuācijas gadījumā varētu apgrūtināt jūsu izkļūšanu no mājām.”

Aizvadītajā diennaktī Latvijā pavisam dzēsti 20 ugunsgrēki un tajos cieta trīs cilvēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti