Pagarina pieteikšanos darbam Rīgas domes vēlēšanu iecirkņos

Rīgas pilsētas Vēlēšanu komisija pagarinājusi pieteikšanās termiņu Rīgas vēlēšanu iecirkņu komisiju locekļu kandidātu pieteikumu pieņemšanai 29. augusta Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām. Pieteikumus var iesniegt līdz 24. jūlijam, informēja Centrālā vēlēšanu komisija.

Pieteikties darbam vēlēšanu iecirknī var vēlētāji, kuri prot latviešu valodu un kuriem ir vismaz vidējā vispārējā izglītība.

Vēlēšanu iecirkņa komisijās nedrīkst ievēlēt deputātu kandidātus, kandidātu saraksta iesniegšanai pilnvarotās personās, kā arī Saeimas un Eiropas Parlamenta deputātus.

Tiesības izvirzīt un pieteikt pārstāvjus vēlēšanu iecirkņa komisijā ir partijām, vēlētāju grupai no ne mazāk kā 10 vēlētājiem un Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas locekļiem. Viņi katrā iecirknī drīkst izvirzīt un pieteikt ne vairāk kā septiņus kandidātus.

Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas noteiktā atalgojuma stundas likme iecirkņa komisijas priekšsēdētājam ir 6,66 eiro (kopumā aptuveni 500 eiro), sekretāram 6,06 eiro (kopumā apmēram 430 eiro) un komisijas loceklim 4,98 eiro (kopumā apmēram 256 eiro) pirms nodokļu nomaksas.

KONTEKSTS:

Startam Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās pieteikušies 15 politiskie spēki, kuri iesnieguši savus kandidātu sarakstus.

Par iemeslu valdības lēmumam rosināt Rīgas domes atlaišanu kļuva atkritumu sāga. Vēlāk domes vadība vienojās ar opozīciju pārstāvošajiem politiskajiem spēkiem sasaukt trīs domes sēdes pēc kārtas un  nenodrošināt tajās kvorumu. Pēc trim nenotikušām domes sēdēm Rīgas domi varēja atzīt par rīcībnespējīgu un lemt par tās atlaišanu. Un februāra vidū Saeima atbalstīja, vēlāk prezidents izsludināja likumu par domes atlaišanu.

Taču vēlēšanas nācās atlikt Covid-19 dēļ, un Saeimā 16. aprīlī steidzamības kārtā vienojās atbalstīt Rīgas domes (RD) ārkārtas vēlēšanu rīkošanu 29. augustā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti