Pagājušajā nedēļā potēšanās pret Covid-19 temps – zemākais kopš marta beigām

Pagājušajā nedēļā vakcinēšanas pret Covid-19 temps Latvijā turpināja samazināties un bija zemākais kopš marta beigām, kad vakcīnas pret šo vīrusu bija pieejamas ļoti ierobežotam cilvēku lokam.

Kā liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati, pagājušajā nedēļā vidēji vakcinēti ap 4400 cilvēki dienā jeb ap 31 000 cilvēku visas nedēļas laikā.

Aptuveni šādā līmenī vakcinēšanās temps bija marta beigās, kad vakcīnas pret Covid-19 Latvijā vēl bija ierobežotā skaitā un tika vakcinētas tikai atsevišķas prioritārās grupas, savukārt tagad vakcīnas stāv noliktavās un ir brīvi pieejamas.

Līdz šim visaugstākie vakcinēšanās rādītāji bijuši nedēļā no 24.maija, kad vidēji dienā tika vakcinēti ap 16 700 cilvēki. Savukārt vienā dienā vakcinēto skaita rekords līdz šim fiksēts 28.maijā, kad potes saņēma ap 24 700 cilvēki. No 10.maija četras nedēļas pēc kārtas Latvijā katru nedēļu tika vakcinēti vairāk nekā 100 000 cilvēku, bet kopš vasaras sākuma šie rādītāji arvien krītas.

Vakar potes pret Covid-19 saņēmušas vien 727 personas, tostarp pirmo porti - 274 cilvēki, bet vakcinēšanas procesu pabeidza 453 cilvēki, tostarp 73 cilvēki sapotēti ar "Johnson&Johnson" vakcīnu, kam nepieciešama tikai viena deva, liecina NVD dati. Šie dati gan vēl var mainīties, jo daudzas vakcinācijas iestādes datus par vakcinētajiem sistēmās ievada ar vairāku dienu nobīdi.

Vakcināciju veikušas septiņas iestādes, bet visplašāk to veikuši "Veselības centrs 4" un "Veselības centru apvienība". Vakcinācija gan ar pirmo, gan ar otro poti visbiežāk veikta ar "Pfizer" vakcīnu, kas arī kopumā ir līdz šim Latvijā visplašāk lietotā vakcīna pret Covid-19.

Līdz šim kopumā vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā saņēmuši ap 778 000 jeb ap 41,3% no visiem valsts iedzīvotājiem. No tiem otro devu saņēmuši ap 693 000 iedzīvotāju, bet vēl ap 112 000 cilvēku ir saņēmuši "Johnson&Johnson" potes, kam nepieciešama tikai viena deva, līdz ar to vakcinācijas procesu pabeigušo kopskaits sasniedzis 805 000 jeb 42,8% no visiem valsts iedzīvotājiem.

Savukārt no pilngadīgajiem vakcināciju Latvijā ir pabeigusi aptuveni puse iedzīvotāju.

Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" un "Johnson&Johnson" jeb "Janssen", taču "AstraZeneca" vakcīnu zemā pieprasījuma dēļ Latvijā faktiski vairs nelieto. 2020.gada decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet masveidīgāka iedzīvotāju vakcinēšana sākās marta izskaņā. Latvijā vakcīnas pret Covid-19 iedzīvotājiem ir pieejamas no 12 gadu vecuma.

 
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt