Pagājušajā nedēļā pieaudzis prombūtnē esošo un ar Covid-19 inficēto medicīnas darbinieku skaits

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pagājušajā nedēļā ārstniecības iestādēs un to filiālēs pieaudzis prombūtnē esošo un ar Covid-19 inficēto darbinieku skaits, otrdien informēja veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par!").

Pašlaik prombūtnē ir 366 darbinieki. 17. janvārī tas bija 321 darbinieks, bet nedēļā pirms tam - 252.

Ministrs norādīja, ka situācijā, kad mediķu trūkst, katra saslimšana ir sitiens veselības aprūpes sistēmai.

Pavļuts situāciju ar Covid-19 slimnīcās raksturoja kā stagnējošu. Viņš arī norādīja, ka pieaug tādu pacientu skaits slimnīcās, kuriem primārā kaite nav Covid-19. Tas varētu būt saistīts ar plānveida veselības aprūpes pārrāvumu rudenī, kā arī ar vīrusa omikrona varianta saasinātām slimībām. 

Klikšķnināt, lai palielinātu:

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) operatīvās vadības centrā ienākošo zvanu skaits pieaudzis par 13%. Vidēji diennaktī tiek saņemti 1820 zvani. Salīdzinoši: decembrī vidēji diennaktī tika saņemti 1615 zvani. Pagājušajā nedēļā izsaukumu skaits pie Covid-19 pacientiem nedaudz samazinājies, salīdzinot ar nedēļu pirms tam.

Pavļuts preses konferencē pēc valdības sēdes situāciju saistībā ar Covid-19 vīrusa omikrona varianta izplatības pieaugumu raksturoja kā mirkli pirms vētras.

Otrdien tika atklāts rekordliels jaunu Covid-19 gadījumu skaits diennaktī – 3706. Pavļuts norādīja, ka inficēšanās gadījumu skaits kāps vēl. Tādējādi prognozējams, ka arī slimnīcās nokļūs vairāk Covid-19 pacientu. Pēc ministra teiktā, slimnīcas tam  gatavojas.

KONTEKSTS:

2021. gada rudenī Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot augstāko atzīmi, valdība līdz 11. janvārim izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Vēlāk, situācijai pasliktinoties, uz vairākām nedēļām tika ieviests "lokdauns" un mājsēde.

Beidzoties "lokdaunam", no 15. novembra iedzīvotāji brīvāk iepirkties, pulcēties un saņemt pakalpojumus var "zaļajā režīmā", proti, uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, bet cilvēkiem bez sertifikāta jeb "sarkanajā režīmā" ir pieejams pakalpojumu minimums.

Tikmēr gada nogalē bažas sāka radīt Covid-19 vīrusa omikrona paveida izplatība, kas vairākās valstīs novērota straujos tempos. Tāpēc Veselības ministrija rekomendēja un valdība vienojās ārkārtējo situāciju pagarināt līdz 28. februārim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti