Pagājušajā nedēļā Latvijā vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši teju 200 bērni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pagājušajā nedēļā Latvijā vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši gandrīz 200 bērni vecumā no 5 līdz 11 gadiem, informēja Vakcinācijas birojā. Puse no tiem poti saņēmuši Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā. Visaktīvāk potēti 11 gadus veci bērni, taču vismazāk – sešgadnieki. Tikmēr daļā ārstniecības iestāžu šis process nav iesākts joprojām. 

Pagājušajā nedēļā Latvijā vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši teju 200 bērni
00:00 / 03:28
Lejuplādēt

Ir pagājušas četras dienas, kopš Latvijā pret Covid-19 sāka potēt bērnus vecumā no 5–11 gadiem. Sākotnēji vairums medicīnas iestāžu un ģimenes ārstu nogaidīja gan, lai izveidotu pilnu pierakstu, gan noorganizētu procesu. Tomēr līdz šim daļa ārstniecības iestāžu un daži ārsti ir sapotējuši 199 bērnus. Puse no šiem bērniem poti saņēmuši Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, kur šo procesu iesāka jau ceturtdien. Tur līdz šim rītam vakcinēti 98 bērni.

"Bērni nāk un vakcināciju saņem. Nekādas nopietnas blakus parādības mēs nevērojam. Tas viss notiek tādā jaukā, gaišā atmosfērā, tiešām. Daži mazie nāk sabijušies, bet tad, kad viss ir beidzies, tad viņi saka, ka tiešām nebija, no kā baidīties, un viss ir bijis forši. Mēs ļoti labas atsauksmes saņemam gan no vecākiem, gan no pašiem bērniem," stāstīja slimnīcas virsārste Renāte Snipe.

Vakcīnu saņēmušie bērni ir dažādos vecumos. Viņi ir gan ar, gan bez hroniskām saslimšanām. Šobrīd gan īpaši rekomendē potēt tos bērnus, kuriem ir hroniskas vai onkoloģiskas saslimšanas, vai liekais svars. Bērnu slimnīcā pieraksts pildās – pirmdien pieteikti vēl 56 bērni, bet otrdien jau 87. Vakcinācijas process pirmdien aktīvi uzsākts arī visās Veselības centru apvienības (VCA) poliklīnikās. Bet līdz šim divās no tām sapotēti vairāk nekā 60 bērni.

"Saskatām to kā pozitīvu tendenci. Interese no vecāku puses ir vērojama. Interese svētku laikā varētu arī pieaugt. VCA aicina izmantot elektronisko vietni, cenšoties pēc iespējas nepārslogot zvanu centru. Jo mēs arī apzināmies, ka šim iedzīvotāju lokam tas ir visērtāk lietojams," uzsvēra apvienības pārstāve Līga Ribkinska. VCA kā visērtākās piedāvā elektroniskā pieraksta iespējas vietnē "www.epoliklinika.lv", un šonedēļ 5-11 gadu vecuma bērnus tiek aicināts reģistrēt VCA poliklīnikās Rīgā, Jūrmalā un Liepājā. Vecāki savas atvases vakcinācijai var pierakstīt arī pa tālruni 67799977. 

Puse no apvienības poliklīnikā līdz šim potētajiem bērniem bija vecumā no 9 līdz 11 gadiem. Un pieteikšanās procesā esot vērojama dinamika – tātad interese palielinās. Tikmēr ne visur potēšanas process jau iesākts. Ir ārstniecības iestādes un ārsti, kuri noteiktas dienas nedēļā plāno veltīt bērnu potēšanai. Tā dara arī Jēkabpils reģionālajā slimnīcā.

"Sekojot vadlīnijām, esam izdalījuši atsevišķu laiku, kad notiks bērnu vakcinēšana. Tā būs katra otrdiena no plkst.10 līdz 12. Jau pagājušajā nedēļā izsludinājām pieteikšanos. Un šobrīd ir tā, ka gan uz šo nedēļu, gan nākamo ir pieci bērni pieteikušies," stāstīja slimnīcas pārstāve Lāsma Vindule.

Tā kā vienā vakcīnas flakonā ir desmit devas, slimnīcā gaida vēl pieteikumus gan uz rītdienas, gan nākamās nedēļas pieejamajiem laikiem. Lielu pieplūdumu iestādē neprognozē, jo lielākoties vecāki izvēlas savus bērnus potēt pie ģimenes ārstiem. Tomēr arī pie ģimenes ārstiem var būt jārēķinās ar gaidīšanas laiku līdz tam, kamēr praksē šādu vēlmi izteiks vismaz desmit vecāku.

KONTEKSTS:

No 16. decembra Latvijā pret Covid-19 sāk vakcinēt arī 5–11 gadus vecus bērnus, taču vakcinācija īpaši ieteicama ir bērniem ar dažādām hroniskām saslimšanām. Noteikts, ka mazākos bērnus vakcinē ģimenes ārsti un ārstniecības iestādes. Bērniem rekomendē trīs mēnešus starp vakcīnas devām, jo tas dod efektīvāku aizsardzību. Tomēr otro devu drīkst potēt arī pēc trim nedēļām. Sertifikātu par vakcināciju bērns varēs saņemt 15. dienā pēc otrās potes. Dažādas aptaujas parāda, ka vecāki ir skeptiski par mazāku bērnu vakcināciju.
Piegādātas 54 000 bērnu vakcīnu, janvārī gaidāmas vēl 24 000 devas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti