Pagājušajā diennaktī cietuši septiņi gājēji un velosipēdisti; policija atgādina par atstarotājiem

Pagājušajā diennaktī uz Latvijas ceļiem reģistrēts 91 satiksmes negadījums, kuros cietuši 10 cilvēki. Jau atkal vairums no tiem – septiņi – bijuši velosipēdisti un gājēji, un lielākoties sadursmes notikušas tumsā.

Lai gan kopumā bojāgājušo skaits uz Latvijas ceļiem samazinās, statistika liecina, ka šā gada desmit mēnešos gājis bojā 51 mazaizsargātais satiksmes dalībnieks – gājēji, velosipēdisti, mopēdisti. Bet vairāk nekā pusotrs tūkstotis guvuši ievainojumus.

Valsts policijas pārstāve Simona Grāvīte
00:00 / 00:16
Lejuplādēt

Tādēļ būtiski atcerēties par atstarotāju un lukturīšu lietošanu, atgādina Valsts policijas pārstāve Simona Grāvīte: „Statistika liecina, ka negadījumi, kuros cietuši šie gājēji un velosipēdisti, lielākoties notikuši diennakts tumšajā laikā. Tāpēc Valsts policija atkārtoti atgādina: mazāk aizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem ir

jāparūpējas pašiem par savu drošību un redzamību uz ceļa, uzvelkot gaismu atstarojošas vestes vai apģērbu ar jau iestrādātiem gaismu atstarojošiem elementiem.

Tas attiecas gan uz apdzīvotām vietām, gan ārpus tām, kur ceļš nav pietiekami vienmērīgi apgaismots. Un nav svarīgi, vai cilvēks ir paredzējis tikai aizskriet līdz tuvākajam veikalam. Gada tumšākajos mēnešos atstarotājs var glābt dzīvību.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti