Rīta Panorāma

Intervija ar Artūru Putrāli

Rīta Panorāma

Intervija ar Saeimas deputātu Hosamu Abu Meri

Intervija ar Agitu Kraukli

«Paēdušai Latvijai»: No nabadzības apburtā loka izdodas izvilkt ap 40% palīdzības lūdzēju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Līdzās pārtikas paku izsniegšanai projektā “Paēdušai Latvijai” cenšas arī palīdzēt ģimenēm izkļūt no nabadzības apburtā loka. Un tas sekmīgi izdodas aptuveni 40% gadījumu, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” pastāstīja projekta “Paēdušai Latvijai” vadītāja Agita Kraukle.

Lai palīdzētu trūkumā nonākušām ģimenēm ar bērniem, pensionāriem vai invalīdiem ar ienākumiem zem iztikas minimuma, šonedēļ visā Latvijā notiks akcija “Paēdušai Latvijai”. Tajā ikviens Latvijas iedzīvotājs aicināts palīdzēt piepildīt pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai”   veidotās labdarības pakas. Par šo programmu atbild Latvijas Samariešu apvienība.

Līdzās pārtikas paku izsniegšanai Latvijas Samariešu apvienība cenšas arī strādāt ar ģimenēm, kas lūdz palīdzību. “Piedāvājam dažādus izglītojošus un izklaidējošus pasākumus, lai šīs ģimenes izrautos no apburtā loka, no negācijām, kas nāk ar grūto dzīves periodu,” pastāstīja Kraukle.

Viņa nabadzības problēmu Latvijā vērtēja kā ļoti nopietnu, turklāt cilvēkiem mēdz būt grūtības lūgt palīdzību pat situācijās, kad nespēj pabarot ģimeni. Īpaši grūta situācija ir ģimenēs ar bērniem, visbiežāk, ja bērnus audzina viens vecāks.

“Mūsu princips ir tāds, ka viena ģimene var saņemt sešas pārtikas pakas. Pēc tam mēs jau sākama ar viņiem strādāt – noskaidrojam, kur ir problēma, (..) un velkam ārā no apburtā loka,” stāstīja Kraukle.

Aptuveni 40% gadījumu palīdzības lūdzējus izdodas izvilkt no apburtā loka. “Es, protams, gribētu vairāk, bet mums liekas – arī 40% ir labi,” piebilda projekta “Paēdušai Latvijai” vadītāja.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti