Dienas ziņas

Modernizē siltuma un ūdens kontroli

Dienas ziņas

Ieslodzīto pārvadāšanai jauni auto

Padures bērni apciemo vientuļos pensionārus

Padures bērni apciemo vientuļos cilvēkus

„Sasildi sirsniņu!” – šāda akcija Ziemassvētku gaidīšanas laikā mazajā Padures skolā notiek jau vairāk nekā desmit gadu. Tajā iesaistās visi skolas bērni, vecāki un skolotāji. No decembra sākuma ikviens nes dažādas dāvaniņas, lai piepildītu pagasta vientuļajiem pensionāriem domātos dāvanu maisus. Nu dāvanas nokļuvušas pie adresātiem.

„Dāvanām piepildītie maisi tik smagi, ka vienam pat grūti panest. Aptuveni divas nedēļas Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas Padures filiāles bērni iesaistījās akcijā „Sasildi sirsniņu!”,” saka Padures pagasta iedzīvotāja Katrīne Zigrīda Ilga Dorša. „Tad viņi cepa piparkūkas un nesa dažādas noderīgas lietas - gan veikalā pirktas, gan no pašu ziemas krājumiem. Vēl skolēni sagatavojuši nelielu koncertiņu un nu, kad viss gatavs, tad tikai vēl priekšā ceļš pie dāvanu saņēmējiem - pagasta vientuļajiem vecļaudīm,” stāsta Dorša.

Pie Ilgas kundzes bērni jau bijuši vairākos Ziemassvētkos, tāpēc viņa tos ļoti gaida. „Vairākas reizes modos un domāju, ka tik nav nogulējuši ciemošanos. Bērni redz, ka tā dzīve tik ātri aiziet. Viss jāizdzīvo: bērnība, vecums,” saka Dorša.

Bērni neslēpj prieku par svētkiem.

„Mazliet prieks un bēdas. Prieks, ka palīdzam, bet bēdas, ka viņi ir vieni un skumji,” saka Padures skoliņas skolnieks Ritvars Trumsiņš.

Skolotāja Anita stāsta, ka nereti pēc šādiem apciemojumiem ar bērniem ir jāizrunā viņu emocijas un jārod atbildes uz dažādiem jautājumiem.  „Es domāju, ka bērni novērtē, kā dzīvo cilvēki vecumā un cik svarīgi palīdzēt (..),” saka mūzikas skolotāja Anita Sāmiete.

Padures skolā akcijai „Sasildi sirsniņu!” ir vairāk nekā 10 gadus sena vēsture. Sākumā bērni braukuši pie vientuļajiem cilvēkiem tikai ar koncertiņu, bet viņu pašu rosināta, akcija pamazām paplašinājusies, un nu dāvanu sagatavošanā ir iesaistījušies visi skolas 45 skolēni, 27 pirmsskolēni, vecāki un arī visi skolas darbinieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti