Panorāma

Mediķu algas pieaugs dažādi

Panorāma

Bēgļiem Latvijā joprojām trūkst atbalsta

Ja paša spēkiem netiek mājās no slimnīcas

Paciente sūdzas par izraidīšanu no slimnīcas naktī; slimnīca kategoriski noliedz

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Neliela acs trauma izvērsusies lielā psiholoģiskā traumā, apgalvo pensijas vecuma rīdziniece Dzintra Persidska, kura nakts vidū izrakstīta no slimnīcas un, pēc viņas stāstītā, pēc tam izdzīta uz ielas. Austrumu slimnīcas ārsti kategoriski noliedz šādu rīcību.  

Dzintra Persidska
Dzintra Persidska
Pirms dažām dienām Dzintrai Persidskai vēlu vakarā uz acs uzkritusi plastmasas kaste. Asinsizplūdums redzams vēl šobrīd. Ātrā palīdzība nogādājusi Dzintru Austrumu slimnīcas filiālē “Biķerniekos”. Acu ārste izmeklējusi, konstatējusi, ka slimnīcā nav jāpaliek, un pusvienos naktī sūtījusi mājās.

Par medicīnisko pusi kundzei sūdzību nav, taču nav pieņemams aicinājums tūlīt pamest slimnīcu un tikt mājās, kā prot. Daktere esot ieteikusi doties uz pusstundas gājiena attālumā esošu pieturu, kur varētu mēģināt paspēt uz nakts autobusu.

“Es teicu, es uz tā krēsla pasēdēšu, kas viņiem tur koridorā bija. “Nē, mēs tā nedarām” [viņai atbildēts.],” stāstīja Dzintra.

Viņa gan arī pati stingri neuzstāja uz palikšanu,” jo, zinot, kas notiek ar tādiem kā es... es sakniebu zobus, aizgāju. Tā es uz rīta pusi atvilkos pārsalusi,”  atcerējās kundze.

Aptuveni piecus kilometrus garo mājupceļu pieveikusi pret četriem rītā. Dzintrai nav piederīgo, kuriem palūgt atbraukt pretī. Taksometram naudas nav bijis.

Pēc sūdzības saņemšanas no pacientes slimnīcas vadība visām trim stacionāra “Biķernieki” darbiniecēm – acu ārstei, dežurējošajai medmāsai un klientu apkalpošanas centra darbiniecei - pieprasījuši paskaidrojumus.

Visas trīs savos paskaidrojumos ir paudušas pārsteigumu par šādu sūdzību.

Tajā naktī nekādas konfliktsituācijas ar pacienti neesot bijis, turklāt viņai esot piedāvāti vairāki risinājuma varianti.

Vispirms esot piedāvāts par ambulatoro pakalpojumu norēķināties vēlāk, lai šos četrus eiro varētu izmantot taksometram. Tāpat izteikta iespēja ar slimnīcas dežūrtransportu aizgādāt pacienti mājās. Tas maksātu 14 eiro, bet arī par šo slimnīca esot piedāvājusi atliktu maksājumu.

“Viņai ir izteikta tāda iespēja, ka viņu varētu nogādāt Gaiļezerā, kur ir iespēja atrast gultu pacientiem, kuriem nav, kur palikt, taču paciente ir no tā visa atteikusies un paziņojusi, ka viņa ies mājās ar kājām,” stāstīja Austrumu slimnīcas preses sekretāre Aija Lietiņa.

Veselības ministrijā norāda - nevienā slimnīcā nav aizliegts uzkavēties vestibilā vai vērsties pie personāla arī pēc sociāla rakstura palīdzības.

Skatoties katru individuālu situāciju, esot iespēja meklēt vietu slimnīcā, kur pacientam pārnakšņot, vai kā maksas pakalpojumu izmantot dežūrtransportu, ja tas pieejams.

“Pacientu var izrakstīt neatkarīgi no diennakts laika, bet ārstniecības iestādes pienākums ir raudzīties, lai pacienta veselības stāvoklis ir tāds, kas pieļauj drošu nokļūšanu mājās,” uzsvēra ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders.

Slimnīcā uzskata, ka viņi no savas puses piedāvājuši piemērotu palīdzību.

Dzintra Persidska neatzīst, ka būtu kādu no minētajiem piedāvājumiem saņēmusi, un gatavojas tiesāties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti