Pacientam pienākošos valsts pakalpojumu grozu ārsti redzēs e-veselībā

Valdība otrdien, 22.maijā, veica vairākus grozījumus e-veselības lietošanas noteikumos. Ministru kabinets noteicis, ka līdz ar obligātās veselības apdrošināšanas ieviešanu no nākamā gada sākuma e-veselības sistēmā ārstiem būs redzams, kādi valsts apmaksāti pakalpojumi pacientam pienākas.

Veselības ministre Anda ČakšaMāris Klūga
  Tikmēr uz gadu ir atlikta iespēja pacientiem sistēmā izvēlēties, kuriem speciālistiem atļaut piekļuvi saviem datiem. Pagaidām pacienti var tikai izvēlēties, vai savus datus rādīt visiem vai nevienam ārstam.

   

  "Papildus vēl ir klāt, ka tiek iezīmēts tas informācijas lauks, kādam ārstniecības iestādē tiek klāt reģistrators, lai viņš varētu piereģistrēt pacientu, netiekot klāt ārstniecības datiem. Nākamā lieta – ir noteikts arī tas, kādam datu informācijas apjomam tiek klāt Veselības inspekcija, un tas būtiskākais, ņemot vērā, ka ar 1. janvāri mums ir jābūt pieejamiem datiem par to, kurš pakalpojumu apjoms pienākas iedzīvotājiem, tad tas šobrīd savieno abas šīs sistēmas kopā, tātad juridiski mēs sakārtojam visu," skaidro veselības ministre Anda Čakša (Zaļo un Zemnieku savienība).

  KONTEKSTS:

  Plānots, ka valsts obligātā veselības apdrošināšana pilnā apmērā sāks darboties no 2019. gada. Personas, kuras maksā sociālo nodokli vispārējā nodokļu režīmā vai ietilpst kādā no sociāli mazāk aizsargātajām iedzīvotāju grupām - pensionāri, bērni, personas, kurām noteikta I vai II grupas invaliditāte, reģistrēti bezdarbnieki, skolēni un pilna laika programmās studējošie, kā arī citi sociāli atbalstāmi cilvēki - ir apdrošinātas automātiski un papildu iemaksas viņiem nebūs jāmaksā. 

  Brīvprātīgās iemaksas 2018.gadā noteiktas 1% apmērā no minimālās mēnešalgas jeb 51,6 eiro gadā, 2019.gadā – 3% no minimālās mēnešalgas jeb 154,8 eiro gadā, 2020.gadā – 5% no minimālās mēnešalgas jeb 258 eiro gadā.

  Ikvienam neatkarīgi no sociālo iemaksu apmēra būs pieejams minimālais pakalpojumu grozs - neatliekamā medicīniskā palīdzība, dzemdību palīdzība, ģimenes ārsta sniegtie pakalpojumi, kā arī kompensējamās zāles un medicīniskās ierīces. Savukārt apdrošinātajiem cilvēkiem būs pieejams pilns valsts apmaksāto pakalpojumu grozs.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti