Rīta Panorāma

«Rīta panorāma» studijā Gaidis Bērziņš

Rīta Panorāma

Izrāde «Baltā grāmata»

Pabriks nav vīlies, ka prezidents viņu nav izvēlējies pirmajā kārtā

Pabriks: Pēdējos gados uz premjera amatu «rindā nestāv»

Pēdējo piecu gadu laikā politiķi nav stāvējuši rindā uz Ministru prezidenta krēslu, norāda demisionējušā valdības vadītāja Valda Dombrovska pārstāvētās partijas „Vienotība" izvirzītais premjera amata kandidāts Artis Pabriks.

Pašreizējais aizsardzības ministrs Artis Pabriks intervijā LTV „Rīta Panorāmai" atturējās prognozēt savas izredzes ieņemt premjera amatu, taču uzsvēra, ka pašlaik premjers „nav tas amats, kurā kāds politiķis gribētu nokļūt".

Ir laiki, kad visi grib būt premjera krēslā, bet pēdējo piecu sešu gadu laikā rindas uz šo vietu nav manītas, ironiski norādīja Pabriks.

Viņš gan arī atturējās komentēt savas partijas priekšsēdētājas, Saeimas spīkeres Solvitas Āboltiņas atteikšanos kandidēt uz šo amatu, vien norādot, ka Āboltiņas lēmums ir jārespektē.

Pabriks atklāja, ka gadījumā, ja viņš kļūs par valdības vadītāju, viņš nekandidēs Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Tāpat Pabriks atklāja, ka viņa valdībā būs izmaiņas ministru portfeļu sadalījumā, taču, kamēr Valsts prezidents Andris Bērziņš nav viņu oficiāli nominējis šim amatam, viņš nevēlējās nosaukt konkrētus ministrus, kurus varētu ietekmēt pārmaiņas. Pabriks gan atzina, ka viņu īpaši uztrauc izglītības sistēma un nākamajai valdībai, viņaprāt, būtu jāpievērš uzmanība profesionālās izglītības uzlabošanai.

Jau ziņots, ka „Vienotība" nolēma Ministru prezidenta amatam virzīt pašreizējo aizsardzības ministru Arti Pabriku.

Dombrovskis no amata atkāpās novembra nogalē. Šo soli viņš pamatoja ar atbildības uzņemšanos par Zolitūdes traģēdiju, kurā, iebrūkot veikala „Maxima" jumtam, bojā gāja 54 cilvēki.

"Vienotība" pauda gatavību uzņemties arī nākamās valdības vadību un izvirzīja trīs iespējamos kandidātus – aizsardzības ministru Arti Pabriku, bijušo kultūras ministru Intu Dālderi un bijušo ekonomikas ministru un tagadējo eiroparlamentārieti Krišjāni Kariņu. Valsts prezidents Andris Bērziņš pēc sarunām ar politiskajām partijām nolēmis uz valdības vadītāja amatu nenosaukt nevienu no izvirzītajiem kandidātiem un turpināt politiskās konsultācijas šonedēļ.

Prezidents arī neoficiāli piedāvāja premjera amatu Āboltiņai, taču viņa no tā atteikusies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti