Rīta Panorāma

ASV atvēlēs citām valstīm vēl 20 miljonus covid-19 vakcīnu devu

Rīta Panorāma

Zoom intervija ar Valsts kontrolieri Roland Irkli

Zoom intervija ar aizsardzības ministru Arti Pabriku

Pabriks par koalīcijas sarunām: Ja būs piekāpšanās vienai partijai, pārējās nesēdēs mierā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Koalīciju veidojošo partiju sarunās, kas gan pašlaik ir atliktas uz laiku pēc pašvaldību vēlēšanām, ja būs kādas piekāpšanās par amatiem vienai partijai, tad pārējās nesēdēs mierā, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (“Attīstībai/Par!”).

Pabriks sacīja – ja pašlaik Latvijā ir krīzes situācija, ir neskaidrība par budžetu un cīņu ar Covid-19, tad nebūtu prāta darbs radīt nestabilitāti valdībā. “Līdz ar to, katrai partijai, kura kaut kādā mērā rada šo nestabilitāti, arī būs jāuzņemas zināmu atbildību par to, kā sabiedrība vērtēs viņu darbu nākamā gada Saeimas vēlēšanās,” sacīja politiķis.

Vienlaikus šāda stabilitāte nevarot būt uz citu partiju rēķina. “Ja notiks piekāpšanās vienai vai otrai partijai, tad pārējās partijas jau arī nesēdēs mierā un neskatīsies, kā uz viņu rēķina kāds kaut ko pārdala,” sacīja Pabriks.

Līdz ar to, ja notiks “lielā amatu pārdale”, tad katrai partijai būšot savs vēlmju saraksts.

Tas savukārt nozīmētu sarežģītāku sarunu procesu, piebilda Pabriks.

“Tā ka šeit nevarētu būt tāda situācija, ka atnāk viena partija un pasaka – ziniet, mums Saeimā tagad ir vairāk balsu, dodiet mums vēl kaut ko. Vai arī partija, kurai nav gandrīz neviena deputāta, uztur sev trīs ministrus [red. labojums]. Tas arī nav normāli,” pauda ministrs.

KONTEKSTS:

Sarunas par amatu pārdali koalīcijā izraisīja no “KPV LV” ievēlētā ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga lēmums pievienoties Nacionālajai apvienībai.  “KPV LV” valde vēlējās atsaukt viņu no ministra amata, bet Nacionālā apvienība uzstāja, lai Vitenbergs turpinātu darbu ministra amatā.

Pēc premjera aicinājuma Saeimas "KPV LV" frakcijas nolēma atsaukt savu izvirzīto ekonomikas ministru, un Kariņš ir izdevis rīkojumu par Vitenberga demisiju, bet “KPV LV” amatam izvirzīja uzņēmēju Pēteri Šmidri. Lēmums arī sašķēla “KPV LV” frakciju un to pameta vel 4 deputāti, rezultātā frakcija sarukusi no sākotnēji 16 ievēlētajiem deputātiem līdz sešiem.

Pēc pirmās sarunas Nacionālā apvienība, "Attīstībai/Par!" un "Jaunā vienotība" pauda gatavību runāt par ministru portfeļu proporcijas pārdali valdībā, bet Jaunajai konservatīvajai partijai (JKP) un "KPV LV" bija nepieciešams laiks, lai apspriestu šo piedāvājumu. JKP arī izvirzījusi savu kandidātu ekonomikas ministra amatam – Saeimas deputātu Gati Eglīti.

Tomēr pēc otrās tikšanās koalīcija vienojās atlikt sarunas uz laiku pēc pašvaldību vēlēšanām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti