Rīta Panorāma

Intervija ar LTV žurnālisti Gintu Amoliņu

Rīta Panorāma

Intervija ar Labklājības ministrijas parlamentāro sekretāri Evitu Zālīti - Grosu

Telefonintervija ar aizsardzības ministru Arti Pabriku

Pabriks: Neviens mūsu robežu pašlaik neapdraud

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Vēlreiz varu nomierināt, ka Latvija ir drošībā, neviens mūsu robežas pašlaik neapdraud, Latvijas armija ir labi sagatavota un sabiedrotie sniedz pietiekami lielu atbalstu. Tā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" norādīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks ("Attīstībai/Par!").

Vienlaikus viņš sacīja, ka tad, ja Ukrainas jautājumos attiecībā pret Krieviju notiks kādas piekāpšanās no NATO alianses vai Eiropas Savienības (ES) puses, tad spiediens palielināsies arī pret mums, un ne tikai pret Baltijas valstīm, bet arī pret Somiju, Poliju un Eiropu kopumā,

tāpēc ir svarīgi turpināt sabiedrotajiem skaidrot, cik situācija ir nopietna, un panāktu gan humāno palīdzību, gan militāra veida atbalstu Ukrainai.

Runājot par Krievijas sacīto, ka tā daļēji atvilkusi karaspēku no Ukrainas pierobežas, Pabriks teica – šis paziņojums ir tikpat ticams, cik kopumā varam ticēt Kremļa retorikai. "Kamēr simtprocentīgi nevarēsim pārliecināties, ka karaspēks nopietnos apjomos tiek atvilkts, draudi saglabāsies," sacīja ministrs.

Pat tad, ja Krievija sāks spert kādus soļus karaspēka atvilkšanā, tas nenozīmē, ka spiediens pret Ukrainu, ES, NATO valstu robežām mazināsies, jo Krievija veiksmīgi izmanto spēka spēles elementu, kur apvieno diplomātiskos paziņojumus ar militāru darbību, skaidroja ministrs.

KONTEKSTS:

Pērn Krievija sāka savilkt pie Ukrainas robežām karaspēka kontingentu, raisot bažas par jaunu iebrukumu kaimiņvalstī. Decembrī Maskava izvirzīja Rietumiem ultimātu, pieprasot apturēt tālāku NATO paplašināšanos uz austrumiem. Krievijas Prezidents Vladimirs Putins piedraudējis, ka gadījumā, ja Maskava nesaņems viņa pieprasītās "drošības garantijas", viņam nāksies īstenot "militāri tehniskus pasākumus".

ASV un citas NATO dalībvalstis paziņojušas, ka šīs prasības ir nepieņemamas un nav pat apspriežamas, taču izrādījušas gatavību runāt par ieroču kontroli, raķešu izvietošanu un par pasākumiem savstarpējās uzticības stiprināšanai. ASV prezidents Džo Baidens brīdinājis Putinu, ka ASV noteiks Krievijai līdz šim nepieredzētas sankcijas, ja tā uzbruks Ukrainai.

Virkne valstu aicinājušas savus pilsoņus pamest Ukrainu pēc tam, kad ASV brīdināja, ka drīzumā varētu sākties jauns Krievijas militārais iebrukums Ukrainā. Vienlaikus rietumvalstis turpina diplomātiskos centienus novērst Krievijas uzbrukumu Ukrainai.

Krievija 15. februārī paziņoja par karaspēka atvilkšanu no pierobežas, bet Rietumi to vērtē piesardzīgi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti