Panorāma

Cer vienoties par nodokļiem

Panorāma

Meklē risinājumus elektrības cenu pieaugumam

Noliedz bažas par NATO kravu pārvirzīšanos uz Lietuvu

Pabriks: NATO kravu pārkraušanas apjomi Latvijā nemazināsies

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

NATO kravu apjomi, kas līdz šim ir pārkrauti Latvijā, nemazināsies un paliks līdzšinējā apjomā, pirmdien pēcpusdienā sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks („Vienotība”).

Pirmdien pēcpusdienā Lietuvas mediji vēstīja, ka NATO kravas, kuras līdz šim pārkrāva Latvijā, Rīgā turpmāk pārkraus Klaipēdā.

„Afganistānas kravu pietiek visām Baltijas valstīm, kopā ņemot. Pašreiz liela daļa iet caur Pakistānu un caur Baltijas valstīm nesūtīs. Bet, ja runā par šo Lietuvas ziņu, tad man jāsaka Marka Tvena vārdiem – viņa ir patiesa, bet mazliet pārspīlēta. Amerikāņiem ir vairākas kompānijas, un viena no šīm kompānijām izmēģina ceļu starp Klaipēdu, taču tas nenotiek uz Igaunijas vai Latvijas rēķina,” sacīja Pabriks.

Arī satiksmes ministrs Anrijs Matīss noliedz izskanējušo informāciju. „Mums nav tādas informācijas, ka notiek kaut kāda masveida kravu pārvirzīšanās no Rīgas ostas uz Klaipēdas ostu. Skaidrs ir tas, ka Baltijas valstis savā starpā starp ostām ir konkurentes un mums ir jādara viss, lai mēs pēc iespējas uzlabotu gan savu tranzīta koridoru, gan ostu konkurētspēju,” saka satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

Lietuvas ziņu portāls lrt.lt rakstīja, ka jau septembrī ik nedēļu Klaipēdā varētu tikt pārkrauti aptuveni 200 konteineri NATO spēkiem Afganistānā. Caur Baltijas valstīm Ziemeļu apgādes tīklā ("Northern Distribution Network", NDN) līdz šī gada jūnijam nosūtīti jau ap simt tūkstošiem konteineru. NDN tīkls 2009.gada kļuva par ASV un citu sabiedroto nemilitāro kravu transporta piegādes ceļu līdz Afganistānai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti