Rīta Panorāma

Intervija ar Dzintaru Dreibergu un Vili Daudziņu

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Aigaru Apini

Intervija ar Arti Pabriku

Pabriks: Latvijai jādomā arī par savu mājasdarbu izpildi

Latvijas aizsardzības nozarei ir jādomā par savu mājasdarbu izpildi, piemēram, labāku Zemessardzes apgādāšanu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks ("Attīstībai/Par!").

Ministrs norādīja, ka pats svarīgākais ir bruņutehnika. "Jebkurā konfliktā bruņutehnika ir nepieciešama, lai pasargātu karavīrus. Mums jāpievērš arī uzmanība hibrīddraudiem un kiberkaram," atzina Pabriks. Tāpat aizsardzības ministrs atzina, ka Latvijas problēmas ir saistītas ar ģeopolitisko atrašanās vietu un valsts nelielajiem izmēriem.

"Labums ir tāds, ka esam NATO aliansē. Lai cilvēki justos droši, ir jābūt pareizajai attieksmei. Jābūt tādai attieksmei, kas bija Brīvības cīņu laikā," pauda Pabriks. Ministris intervijā arī atgādināja, ka Latvija strādā pie visaptverošas aizsardzības sistēmas izveides. "Padarīsim valsti kā ezīti, sasniedzot tos pašus mērķus, kurus sniegtu obligātā militārā dienesta ieviešana," sacīja Pabriks.

KONTEKSTS:

Plānots, ka Latvijā visaptveroša valsts aizsardzības sistēma pilnībā tiks ieviesta trīs līdz četru gadu laikā, kā arī būs pastāvīgi veidojams process, jo valsts aizsardzības plāni tiks regulāri pārskatīti un atjaunoti. Patlaban nav zināms, cik liels finansējums būs nepieciešams šādas sistēmas ieviešanai. Plānots, ka Latvijā visaptveroša valsts aizsardzības sistēma pilnībā tiks ieviesta trīs līdz četru gadu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti