Pabriks: Latvija ir izpildījusi NATO izvirzītos mērķus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Latvija ir izpildījusi NATO izvirzītos mērķus, aizsardzības budžetam atvēlot 2% no iekšzemes kopprodukta, bet investīcijām novirzot vairāk nekā 20% no kopējā budžeta, alianses aizsardzības ministru sanāksmē Briselē paudis Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (Attīstībai/''Par''!).

Ministrs uzsvēris, ka NATO vēl ir maksimāli ātri jāatvēl aizsardzībai nepieciešamie finanšu līdzekļi, un 2% ir tikai sākums. Trešdien Briselē notiekošās NATO aizsardzības ministru sanāksmes laikā ministri pārrunāja aktuālos drošības izaicinājumus, tostarp vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu līguma darbības pārtraukšanu, informēja Aizsardzības ministrijā.

“Mainīgā drošības situācija ir radījusi nepieciešamību NATO pārskatīt līdzšinējos drošības risinājumus, kas vērsti uz alianses aizsardzību pret jebkāda veida apdraudējumu,” uzsvēris Pabriks.

Tikšanās laikā NATO aizsardzības ministri pārrunāja arī NATO Gatavības iniciatīvas ieviešanu, paužot atbalstu iniciatīvas attīstībai, lai paaugstinātu NATO spēku gatavību un  reaģēšanas ātrumu. Tāpat ministri diskutēja par vienlīdzīga sloga sadalījumu starp dalībvalstīm, uzsverot progresu aizsardzībai atvēlēto izdevumu palielināšanā, militāro spēju attīstībā un valstu iesaistē NATO starptautiskās misijās un operācijās.

Pabriks sanāksmes laikā tikās ar Kanādas aizsardzības ministru Hardžitu Sadžānu (Harjit S. Sajjan), pārrunājot ar NATO paplašināto klātbūtni Latvijā saistītos jautājumus. Ministri uzsvēra, ka NATO paplašinātā klātbūtne reģionā ir nozīmīgs atturēšanas instruments, kam ir ne tikai politiska, bet arī operacionāla nozīme, un arī turpmāk ir būtiski stiprināt NATO klātbūtni reģionā.

NATO aizsardzības ministru sanāksme turpināsies rīt, un tās dienaskārtībā būs jautājums par NATO misijām un operācijām, kā arī  NATO un Eiropas Savienības sadarbību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti