Labrīt

Muzeju darbinieki satiksies forumā "Gada kopsavilkums. Neērtie jautājumi"

Labrīt

Pērn par 25% pieauga pensiju 2.līmeņa aktīvi jeb uzkrājumi

Artis Pabriks: Eiropa nedrīkst turpināt dzīvot ilūzijās par "maigās varas" spēku

Pabriks: Eiropas valstīm jāsaprot, ka tās dzīvo pavisam citā drošības situācijā

Eiropas valstīm ir jāsaprot, ka tās dzīvo pavisam citā drošības situācijā, nekā tas bija pirms 15 gadiem un, ja tas nenotiks, - Eiropas ietekme pasaulē turpinās samazināties, intervijā Latvijas Radio norādīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks ("Attīstībai/Par!").

Komentējot pēdējo dienu notikumus Tuvajos Austrumos, Pabriks norādīja, ka ne tikai viena ģenerāļa nogalināšana ietekmē reģiona drošību, bet ir jāsaprot, ka darbības notiek visā reģionā. "Eiropas valstīm jāsaprot, ka tās dzīvo pavisam citā situācijā nekā pirms 15 gadiem. Ja mēs Eiropā turpināsim šādā veidā, Eiropas ietekme turpinās mazināties. Mūsu interesēs ir, lai Eiropas politiķi apzinātos realitāti, nevis dzīvotu ilūzijās, kur mēs neko citu neesam gatavi darīt, kā tikai runāt," sacīja Pabriks.

Aizsardzības ministrs pauda, ka mainās tā pasaules kārtība, kura eksistēja pēc Otrā pasaules kara beigām un PSRS sabrukuma. "Pateikt, ka mēs Eiropas Savienībā būsim maigā vara, kas maksās par bēgļiem, bet būs citi, kurus varēsim lamāt par spēka pielietošanu, vairs nevar. Eiropai jābūt spējīgai arī militāri. Atsevišķām Eiropas Savienības dalībvalstīm jāatsakās no pārmērīga pacifisma vai iluzionisma, ka pasaule būs mierīga, ja mēs veltīsim spēku sarunām," klāstīja Pabriks.

KONTEKSTS:

Tuvo Austrumu reģions piedzīvo jaunu saspīlējumu, ko izraisījusi Irānas Revolucionārās gvardes vienības "Kudsas spēki" komandiera, ģenerāļa Kasema Soleimani nogalināšanas Irākā. Operācija tika īstenota pēc ASV prezidenta Donalda Trampa rīkojuma. Pentagons pēc trieciena skaidroja, ka Soleimani bijis bīstams, jo aktīvi izstrādāja plānus uzbrukt amerikāņu diplomātiem un karavīriem Irākā. Pēc tam Irāna raidījusi raķetes pret Irākā izvietotajām ASV armijas bāzēm: Ainasadā, kas atrodas uz rietumiem no Bagdādes, un Erbīlā Irākas ziemeļos. 

Savukārt 8. janvārī Irānas amatpersonu un ASV prezidenta Donalda Trampa izteikumi būtiski mazināja saspīlējumu un veicināja naftas cenu samazināšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti