Rīta Panorāma

Ciems Krievijā - izolēts no ārpasaules

Rīta Panorāma

«Vij ziedus ap galvu ...» - Ineses Brants porcelāns

Intervija ar aizsardzības ministru Arti Pabriku par Latvijas aizsardzības budžetu 2019

Pabriks: Daugavpils mērs runā Rīgā ieturēja Krievijas propagandas līniju

Nievājoši izsakoties par to, ka Latvijas armija iepērk bruņutehniku, Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš ("Saskaņa") ir sekojis Krievijas propagandas līnijai, tādēļ ir pamatotas bažas par viņa patriotismu un attieksmi pret valsti, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica aizsardzības ministrs Artis Pabriks ("Attīstībai/Par!").

Sestdien Rīgas mēra Nila Ušakova ("Saskaņa") atbalsta mītiņā Elksniņš gan krieviski, gan latviski kritiski izteicās par to, ka Latvija iepērk bruņu transportu. Krieviski politiķis vērsa uzmanību, ka šo naudu varētu tērēt citām vajadzībām, piemēram, pensionāru aprūpei. Savukārt latviski armijas tehniku viņš nosauca par "norūsējušu". Pabriks teica, ka līdzīgs diskurss ir Krievijas propagandas kanālos, kur tiek kritizēta Baltijas valstu vēlme iepirkt bruņojumu. "Bet to runāja nevis Krievijas propaganda, bet Daugavpils mērs," teica aizsardzības ministrs.

"Ja [Daugavpils] mērs var atļauties nievājoši izteikties par Latvijas armiju un nepieciešamību aizstāvēties, tad mani māc šaubas par viņa attieksmi pret valsti un patriotismu kopumā.

(..) Es aicinātu neticēt šādai propagandai, kas izskan no amatpersonu mutes," izteicās Pabriks.

Ministrs stāstīja, ka vēlas valstī ieviest visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu, kurā tiek runāts arī par psiholoģisko noturību pret izaicinājumiem aizsardzībā. To Pabriks vēlas dažāda vecuma Latvijas iedzīvotājiem, jau sākot no skolas sola.

Pabriks komentēja, ka Krievijas propaganda sagaidāma arī saistībā ar Līgumu par vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu likvidāciju (INFT), no kura izstājās gan ASV, gan Krievija. Pēc politiķa teiktā, abu valstu izstāšanās nebija pārsteigums, jo Krievija līgumu pārkāpa jau gadiem. Tagad Krievija varēs ietekmēt "nezinošus prātus" Rietumos, vēstot, ka sākusies jauna bruņošanās sacensība. Pabriks skaidroja, ka Krievija turpinās izplatīt vēsti - Rietumi ir vāji, bet reizē arī lielākais drauds.

Raķešu līgumu, ko 1987.gadā parakstīja tā laika ASV prezidents Ronalds Reigans un PSRS līderis Mihails Gorbačovs, Krievija ir pārkāpusi gadiem. ASV un Krievijas izstāšanās nav nekāds pārsteigums; mēs varam sagaidīt, ka tuvākajā laikā Krievija mēģinās iedarbināt savu propagandas aparātu, runājot par šīm raķetēm, lai apstrādātu nezinošus prātus Rietumu sabiedrībās, norādīja Pabriks.

KONTEKSTS:

Rīgas Rātslaukumā sestdien mītiņā pulcējās apmēram 3000 cilvēku, kuri vēlējās paust atbalstu Ušakovam. "Saskaņas" organizētā mītiņa pieteikums sekoja pēc korupcijas skandāla uzņēmumā «Rīgas satiksme» un kratīšanas Ušakova kabinetā un dzīvesvietā. Pasākuma mērķis bijis ļaut iedzīvotājiem izteikt savu viedokli par pēdējā laikā valstī un Rīgā notiekošo.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti