Panorāma

Dzimumnoziegumus pret bērniem izmeklē pārāk ilgi

Panorāma

Panorāma

“Gazprom” remontdarbi gāzes piegādi Latvijai neietekmēšot

Pabriks apsver Inčukalna gāzes krātuves operatora iesaisti aizsardzības mācībās

"Gazprom" pirmdien, 17. janvārī, uzsāk remontdarbus gāzesvadam Krievijā, caur kuru gāze plūst uz Latviju. Inčukalna dabasgāzes krātuves operators pauž, ka krātuve ar gāzi jau tika piepildīta vasarā, līdz ar to remontdarbi bažas nerada. Tomēr pārrunāt "Gazprom" rīcību Inčukalnā šodien bija ieradies aizsardzības ministrs Artis Pabriks ("Attīstībai/Par!"), kurš apsver krātuves operatora iesaistīšanu aizsardzības mācībās.

"Gazprom" remontdarbus gāzesvadam, caur kuru gāze plūst uz Latvijas dabasgāzes krātuvi Inčukalnā, veiks no šodienas līdz 6. februārim. Kompānija ziņo, ka mērķis ir padarīt cauruļvadu drošāku.

Inčukalna krātuves operators "Conexus Baltic Grid" ("Conexus") norāda, ka remontdarbi nekādus riskus nerada, turklāt ziemā gāze Latvijā nemaz neieplūst. Tomēr ziņa pietiekami satraukusi aizsardzības ministru Pabriku, kurš šodien ieradies krātuvē to pārrunāt.

Kā norādīja "Conexus" valdes priekšsēdētājs Uldis Bariss, "Gazprom" remontdarbus ar iesaistītajām pusēm ir saskaņojis un tie nekādā ziņā nav pārsteigums.

""Gazprom" veic, tāpat kā "Conexus", savu cauruļvadu regulāru diagnostiku. Pēc diagnostikas tiek konstatēti defekti, kur nepieciešams veikt remontdarbus. Attiecīgi tie gāzesvada posmi tiek mainīti. [..] Latvijai ir svarīgi, lai šis piegādes ceļš būtu izremontēts ziemas laikā, jo tieši pa šo virzienu mēs saņemam gāzi vasarā iepumpēšanai Inčukalnā," skaidroja Bariss.

Aizsardzības ministrs tikmēr norādīja, ka attiecību pasliktināšanās ar Krieviju dēļ energoapgādes drošībai jāpievēršas īpaši.

"Es domāju, ka mums šī gada laikā vajadzētu arī izspēlēt vienas krīzes mācības tieši ar "Conexus" vadību un kompāniju, lai mēs visādās krīzes situācijās  labāk zinātu, kā savstarpēji sadarboties," sacīja aizsardzības ministrs.

Starptautiskā Enerģētikas aģentūra pagājušajā nedēļā vainoja "Gazprom" enerģētikas krīzes padziļināšanā, jo kompānija nepiegādājot pietiekami daudz gāzes Eiropai. Bariss norādīja, ka Latvijas gadījumā tas jūtams neesot, jo gāze krātuvē jau iepumpēta. Līdzīgi kā citus gadus ap šo laiku, krātuvē atrodas aptuveni 10 teravatstundas gāzes. Latvijas patēriņš ziemā ir ap 1,5 teravatstundas mēnesī, līdz ar to bažu par gāzes apjomu neesot.

"No fiziskās apgādes viedokļa Latvijā vai Baltijā kopā problēmu nav. Protams, ka mums tirgus ir atvērts, un līdz ar to arī Baltija ir pakļauta tām pašām cenu eskalācijām, kas ir notikušas visā pasaulē," teica "Conexus" valdes priekšsēdētājs.

Lai nepaliktu bez gāzes krīzes situācijā, "Conexus" līgumi ar gāzes tirgotājiem šosezon nodrošina, ka līdz 1. martam krātuvē jābūt palikušām vismaz 2,4 teravatstundām enerģijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt