Dienas ziņas

Latvijā atzīmē Olimpisko dienu

Dienas ziņas

Talsu novadā stāda ābeles un laimes kokus

Atklāts «Olimpiskais centrs Rēzekne»

Pabeigta Rēzeknes Olimpiskā centra būvniecība; pašvaldībai norēķiniem ar celtniekiem trūkst 2,5 miljonus eiro

Ir pabeigta pirms septiņiem gadiem sāktā Rēzeknes Olimpiskā centra būvniecība. Sestdien, 19. septembrī, tiek atklāta daudzfunkcionālās sporta arēnas ēka, ko veidos multifunkcionālā sporta zāle un ledus halle ar tribīnēm. Rēzeknē tiks attīstīti arī jauni sporta veidi – hokejs un daiļslidošana. Daudzfunkcionālās sporta arēnas kopējās izmaksas sasniedz 17 miljonus eiro, un, lai arī kompleksā jau no pirmdienas sāksies treniņi, pašvaldībai, lai norēķinātos ar būvniekiem, trūkst 2,5 miljonu eiro.   

ĪSUMĀ:

 • Ir pabeigta pirms septiņiem gadiem sāktā Rēzeknes Olimpiskā centra būvniecība.
 • Sestdien atklāta daudzfunkcionālās sporta arēnas ēka.
 • Rēzeknē tiks attīstīti arī jauni sporta veidi – hokejs un daiļslidošana.
 • Interese no vecāku puses liela – bērnus aktīvi piesaka treniņiem.
 • Multifunkcionālo sporta kompleksu apmeklēs arī vispārizglītojošo skolu skolēni.
 • Turpmāk sporta stundās 3. klašu skolēni stundu nedēļā veltīs slidošanai.
 • Ledus halli varēs apmeklēt arī iedzīvotāji, tas gan būs maksas pakalpojums.
 • Kompleksa apsaimniekošanai izveidotas vairāk nekā 20 darbavietas.   
 • Objekta būvniecība izmaksāja 17 miljonus eiro.
 • Taču trūkst vēl 2,5 miljonu eiro, lai pašvaldība norēķinātos ar būvniekiem.
 • Rēzeknes mērs: Pašvaldība cerēja uz lielāku valsts līdzfinansējumu.
 • Problēmas risināšanā ir iesaistījusies arī Saeimas Latgales apakškomisija.  
 • Komisijas deputāts: Tiek meklēts risinājums, valsts varētu palīdzēt.

Pabeigta Rēzeknes Olimpiskā centra būvniecība; pašvaldībai norēķiniem ar celtniekiem trūkst 2,5 miljonus eiro
00:00 / 07:28
Lejuplādēt

“Pirmajā stāvā, zaļajā krāsā ir multifunkcionālā zāle – te var spēlēt basketbolu, futbolu, tenisu, volejbolu, florbolu. Pirmajā stāvā būs arī divi veikali sporta precēm,” dažas dienas pirms atklāšanas jaunizbūvēto divstāvu sporta kompleksu izrāda SIA „Rēzeknes Olimpiskais centrs” valdes locekle Jekaterina Meirāne.

“Otrajā pusē, zaļā krāsā mums ir trenažieru un aerobikas zāle, bet koši oranžā krāsā – ledus halle. Tāpat mums ir ļoti skaists ziemas dārzs, kur cilvēki varētu pasēdēt, atpūsties un nofotografēties. Multifunkcionālo zāli izmantos Sporta skola, telpu futbola kluba komandas virslīgas futbolisti, bet ledus laukumu izmantos hokejam un daiļslidošanai,” stāsta Meirāne.

Vēl pirms multifunkcionālās sporta zāles atklāšanas Rēzeknē jau pilnā sparā ritēja bērnu pieteikšana hokeja un daiļslidošanas nodarbībām.   

Rēzeknes Bērnu un jauniešu sporta skolas direktors Žanis Ārmanis atklāj – ja grib sasniegt labus rezultātus, tad tādos sporta veidos kā hokejs un daiļslidošana treniņi ir jāuzsāk agrā bērnībā, tāpēc sporta skolā nodarbībām uzņem bērnus vecumā no 5 līdz 8 gadiem.

Savukārt vecāki bērni un jaunieši, kuri vēlēsies nodarboties ar hokeju vai daiļslidošanu, to varēs darīt hobija grupās.

“Formējam daiļslidošanas grupiņu. Visdrīzāk būs divas grupas. Pagājušonedēļ atradām treneri – rēzeknieti Alīnu Savicku. Bērnu pierakstīšana notiek. Vakar bija 20 iesniegumi no vecākiem, šodien – ap 15. Hokejā jau trīs grupiņas izveidotas. Divas pirmklasnieku un viena no otrklasniekiem. Trīs grupiņas, un katrā vismaz 25 cilvēki. Liela interese gan par hokeju, gan daiļslidošanu,” stāsta Ārmanis.

Rēzeknē Olimpiskā centra multifunkcionālo sporta kompleksu apmeklēs arī vispārizglītojošo skolu skolēni.

Kā stāsta Rēzeknes Izglītības pārvaldes vadītājs Arnolds Drelings, skolu audzēkņi sporta stundu ietvaros apmeklēs tikai ledus arēnu, jo pilsētas skolu sporta zāles ir labā stāvoklī un tur skolēni, tāpat kā līdz šim, var nodarboties ar citiem sporta veidiem.

“Mums jau sen bija tāda vienošanās ar pilsētas domes vadību, ka vienu stundu nedēļā no kaut kāda noteikta laika mēs varētu izmantot slidot prasmes attīstībai skolēniem. Pašreiz mums visas 2. klases apmeklē peldbaseinu un vienu stundu nedēļā velta šo te prasmju attīstībai. Turpmāk sporta stundu ietvaros trešo klašu skolēni arī vienu stundu nedēļā veltīs slidošanas prasmju attīstībai,” stāsta Drelings.

SIA „Rēzeknes Olimpiskais centrs” valdes locekle Jekaterina Meirāne uzsver, ka ledus halli varēs apmeklēt arī pilsētas iedzīvotāji.

Protams, tas būs maksas pakalpojums, taču jau tagad rēzekniešu un novada cilvēku interese liecina par to, ka ledus halle un trenažieru zāle varētu būt labi apmeklēta.

“Ledus laukumu pie mums izmantos arī amatieru klubi no Rēzeknes un Latgales. Kā arī mums ir paredzēta publiskā slidošana – piektdien, sestdien un svētdien Rēzeknes iedzīvotāji un pilsētas viesi varētu atbraukt un paslidot. Mums ir slidu noma, tāpat ir paredzēta arī slidu asināšana uz vietas,” stāsta Meirāne.

Daudzfunkcionālā kompleksa apsaimniekošanai izveidotas vairāk nekā 20 jaunas darbavietas.   

“Kopumā mēs saņēmām 420 pieteikumus. Mums ir administratori, apkopējas, apsargi un atbalsta speciālisti, ledus sagatavotāji, inženiermehāniķis, elektriķis, trenažieru un ledus instruktori. Kopumā arēnā strādās 23 cilvēki. Protams, bija garas pārrunas, jo it īpaši administratoriem mums bija ļoti stingras prasības. Protams, valodu zināšanas – latviešu, angļu un krievu. Tas bija primāri,” stāsta Jekaterina Meirāne.

Multifunkcionālās ēkas būvniecība pabeigta, sakārtota arī apkārtējā teritorija, izbūvēta stāvvieta vairāk nekā 100 automašīnām.

Objekta būvniecība izmaksāja 17 miljonus eiro, taču pašlaik, pēc Rēzeknes domes priekšsēdētāja Aleksandra Bartaševiča (“Saskaņa”) vārdiem, pietrūkst vēl 2,5 miljonu eiro, lai pašvaldība varētu norēķināties ar būvniekiem.

“Mēs rēķinājāmies, ka valsts atbalsts būs lielāks, nekā tagad ir nodrošināts. Atgādināšu, ka tie ir 4,2 miljoni Olimpiskā centra trešajai kārtai, ko mēs jau saņēmām no valsts. Mēs veiksmīgi šo naudu apguvām, bet pietrūkst 2,5 miljonu, kurus mēs joprojām gaidām no valdības, jo, būvējot citus līdzīgus objektus Latvijā, valsts finansēšanas līmenis bija lielāks nekā Rēzeknei,” sacīja Bartaševičs.

“Ja mēs ņemam tos 4 miljonus, tad valsts līdzfinansējums ir 25% no visas summas, kas tika iztērēta. Citām pašvaldībām, būvējot līdzīgus sporta objektus, finansējums bija 50% un pat lielāks. Te ir runa par taisnīgumu un taisnīgu naudas sadalīšanu starp pilsētām un sporta vajadzībām. Protams, būs diezgan apgrūtinoši, ja netiks saņemts valsts atbalsts zināmā apmērā, un tad domāsim, ko darīt tālāk,” atzīst domes vadītājs.

Finansiālo problēmu risināšanā ir iesaistījusies arī Saeimas Latgales apakškomisija.  

“Pagājušajā nedēļā Saeimas Latgales apakškomisijā bija izskatīts šis jautājums – bija vēstule no Rēzeknes domes ar lūgumu piešķirt 2,5 miljonus Olimpiskā centra pabeigšanai. Vienbalsīgi Latgales apakškomisija lēma nosūtīt vēstules gan premjerministram, gan finanšu ministram un arī Izglītības ministrijai, kas Latvijā atbild par sporta būvēm,”  stāstīja apakškomisijas deputāts Aldis Adamovičs (“Jaunā Vienotība”).

 “Cik es zinu, tagad tiek gatavots iespējamais finansējuma variants. Cik tas būs liels un kad to piešķirs, ir grūti pateikt. Droši vien, ka visa summa nebūs iespējama, bet es domāju, ka tuvāko dienu laikā varētu būs risinājums – visdrīzāk, aptuveni puse no prasītās summas. Un tika arī runāts, ja paliek vēl kāds parāds Rēzeknes domei par šo objektu, tad varētu lūgt arī Valsts kasi un Finanšu ministriju, ja ne šogad, tad nākamgad ļaut Rēzeknei izmantot valsts aizdevumu ar ļoti zemiem procentiem,” stāsta Adamovičs.

“Olimpiskā centra Rēzekne” multifunkcionālajā arēnā treniņi jau sāksies no pirmdienas. Sportistiem turpat blakus pieejams jau agrāk izbūvētais āra futbola laukums, dienesta viesnīca, āra peldbaseins.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti