Pabeigta dokumentu ekspertīze Zolitūdes traģēdijas lietā; varētu lemt par izmeklēšanas noslēgšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

30. maijā plkst. 10.00 Rīgas apgabaltiesā apelācijas kārtībā gaidāma tiesas sēde Zolitūdes traģēdijas lietā. Valsts tiesu ekspertīžu birojs ir pabeidzis dokumentu tehnisko ekspertīzi. Pēc Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas iepazīšanās ar ekspertīzes rezultātiem varētu tikt lemts par tiesas izmeklēšanas pabeigšanu. 

Pabeigta dokumentu ekspertīze Zolitūdes traģēdijas lietā; varētu lemt par izmeklēšanas noslēgšanu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Pagājušā gada novembrī apelācijas instance uzsāka iztiesāt Zolitūdes traģēdijas krimināllietu. Jāatgādina, ka pirmajā tiesu instancē traģēdijā par vainīgu tika atzīts tikai ēkas būvinženieris Ivars Sergets. Viņš, tāpat kā daļa cietušo un prokuratūra, lietu pārsūdzēja. Šī gada sākumā Sergeta advokāts lūdza tiesai noteikt dokumentu tehnisko ekspertīzi, tāpēc līdz marta beigām lietā tika pasludināts pārtraukumus. Paredzams, ka pēc iepazīšanās ar ekspertīzes rezultātiem tiesa varētu lemt par izmeklēšanas pabeigšanu.

KONTEKSTS:

2013. gada 21. novembrī Zolitūdē, iebrūkot lielveikala "Maxima" jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki un vēl vairāki desmiti tika ievainoti. 

Lai skatītu apjomīgo krimināllietu par Zolitūdes traģēdiju, tiesa uz pirmo sēdi sanāca 2015. gada decembrī. 2019. gada jūnijā prokurors pabeidza savu debašu runu, apsūdzētajiem lūdzot piemērot maksimālos sodus. Visi apsūdzētie noliedza savu vainu.

Zolitūdes traģēdijas krimināllietu iztiesāja četrus gadus un divus mēnešus, bet kopā ar sprieduma rakstīšanu tiesvedība aizņēma gandrīz piecus gadus. To laikā notikušas 198 tiesas sēdes, 267 personas atzītas par cietušajiem.

Šajā lietā Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa par vainīgu atzina būvinženieri Ivaru Sergetu un astoņus lietā apsūdzētos attaisnoja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti