Pabeidz izmeklēšanu pret ārzemnieku par seksuālām darbībām ar nepilngadīgu jaunieti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Valsts policija pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par seksuāla rakstura darbībām ar nepilngadīgu jaunieti. Lietā aizturēts kāds 1997.gadā dzimis ārzemnieks, informēja Valsts policijā.

Šā gada janvārī Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē tika saņemta informācija par to, ka Kurzemē ir seksuāli izmantots kāds jaunietis. Likumsargi uzsāka kriminālprocesu par seksuāla rakstura darbībām ar personu, kura nav sasniegusi 16 gadu vecumu, un uz aizdomu pamata par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu aizturēja kādu 1997.gadā dzimušu vīrieti.

Likumsargi, veicot darbu pirmstiesas izmeklēšanā, noskaidroja, ka ārzemnieks, būdams pilngadīgs, pamudināja jaunieti tikties ar viņu ar mērķi izdarīt seksuālas darbības.

Sākotnēji sarakste sākās internetā, kur viņš aprakstīja seksuāla rakstura piedāvājumus, pamudinot jaunieti iesaistīties seksuālās darbībās.

Un, tiekoties ar jaunieti jau dzīvē, viņš ar viņu veica seksuāla rakstura darbības.

Tāpat izmeklēšanas laikā tika konstatēts, ka viņš savās viedierīcēs glabāja vairākas fotogrāfijas, kurās redzami bērni seksuālā pozā, to atkailinātas ķermeņa daļas, kā arī seksuālas darbības. Tāpat viedierīcēs esošajos videomateriālos redzams bērns, kurš veic seksuālas darbības ar dzīvnieku, citā redzamas seksuāla rakstura darbības ar bērnu. Šādā veidā persona pārkāpa pornogrāfiska rakstura materiāla aprites noteikumus.

Policijas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu šajā kriminālprocesā. Saskaņā ar Krimināllikumu bargākais sods par minētajiem pārkāpumiem ir brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem. Soda apmēru noteiks tiesa.

Valsts policija atkārtoti aicina vecākus pārrunāt ar bērniem to, kā jārīkojas, ja tiek saņemts seksuāla rakstura piedāvājumus un aicinājumus iesaistīties seksuāla rakstura darbībās.

Bērnam ir jāapzinās, ka situācijās, kad internetā tiek saņemts seksuāla rakstura vēstules, viņš var izstāstīt par to vecākiem un vērsties pēc padoma.

Tāpat policija atgādina, ka jaunieši var zvanīt uz bērnu un pusaudžu uzticības tālruni 116111, kas ir bezmaksas tālruņa līnija, kas ir anonīma un darbojas visu diennakti. Savukārt par likumpārkāpumiem aicinājums zvanīt Valsts policijai pa tālruņa numuru 110.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti