Dienas ziņas

Nepiemērotas ceļu nobrauktuves apgrūtina darbu

Dienas ziņas

Intensīvs ultravioletais starojums

Liepājā jau nedēļu klaiņo ķengurs

Pa Liepāju jau nedēļu klaiņo ķengurs

Liepājā jau teju nedēļu klaiņo no tuvējā mini zoodārza izmukušais valabija ķengurs Sidnejs. Iedzīvotājus, kuri to pamana, aicina ziņot un pašiem necensties aizturēt.

Lai gan nepilnu metru lielais un pusotru gadu vecais dzīvnieks vairākkārt manīts parkā pie jūras, kā arī pludmalē, tomēr noķert viņu nav izdevies. Iemesls tam ir ķengurēna pārvietošanās ātrums.

Redzot viņu, iedzīvotāji aicināti ziņot, bet nekādā veidā necensties pašu spēkiem aizturēt, jo, lai gan Sidnejs ir miermīlīgs, veterinārārsti uzsvēra, ka jebkurš dzīvnieks, sajūtot briesmas, kļūst agresīvs. 

Kā Sidnejs pamanījās izmukt

Mini zoodārzs "Atomi", kas darbojas tikai otro sezonu, atrodas aptuveni piecus kilometrus aiz Liepājas robežas uz Nīcas pusi. Kā stāstīja tā pārstāve, 2. jūlija vakarā, neilgi pirms slēgšanas, iespējams, apmeklētāju nevērīgas rīcības rezultātā, proti, aiztiekot vārtiņu slēdzi, ķengurs Sidnejs izkļuvis brīvībā.

Ārpus nožogojuma izgājusi arī viņa mamma Austrālija, kura tomēr nepameta zoodārza teritoriju, bet Sidnejs, teju pakļūstot zem automašīnas, pa šoseju devies Liepājas virzienā.

"Atomi" pārstāve Elīna Rūja sacīja: "Viņš vēl ir jauns un ļoti ātrs. Sidnejs ir ļoti ziņkārīgs. Viņam patīk uz visu paskatīties: "Kas tu tāds esi, ko tu dari?" Mācība ir liela. Saprotam, ka vajag nopietnākus aiztaisāmos, jo pieredzes nebija vispār nekādas."

Pamanot ķengura pazušanu, zoodārzs sazinājies ar policiju, kā arī padomu lūdzis Rīgas Nacionālajam zooloģiskajam dārzam.

Nedēļas nogalē iedzīvotāji aktīvi ziņojuši par vietām pilsētā, kur Sidnejs manīts, tomēr ierodoties ķengurs nekur nebija atrodams. Šīs nedēļas sākumā teju 50 cilvēki iesaistījušies dzīvnieka meklēšanā. Tomēr šobrīd nekādu ziņu par to, kur viņš ir, nav, tāpēc meklēšana nenotiek.

Rūja norādīja: "Sidnejs ir ātrs, mēs saņemam ziņu, paziņo policijai, kamēr policija paziņo mums  vai kāds brīvprātīgais, Sidnejs jau var būt jebkur. Viņš var būt jebkur: pilsētā, parkā, jūrmalā, vienalga kur. Dienas laikā viņš ir neaktīvs, viņš vairāk guļ. Vairāk aktīvs paliek uz nakti, tāpēc esam gatavi naktīs tieši saņemt zvanu, lai varam braukt meklēt un skatīties, kur viņš ir."

Jūlijā var izdzīvot arī Latvijas dabā

Savukārt veterinārārsts Dzintars Tīds paskaidroja: "Šāds ķengurs ēd gan zāli, gan zaru lapas, nu, katrā gadījumā, šī brīža jūlija daba Latvijā šim Austrālijas zvēram nav nekas tāds šausmīgs. Viņam liekas, ka izdzīvot šeit Latvijā pagaidām nebūtu grūti. Nu, sliktā ziņa ir tas, ka viņš visticamāk nerēķinās, ka mums ir suņi, ka mums ir mašīnas, cilvēki, trokšņi."

Pamanot ķengurēnu, iedzīvotāji aicināti ziņot un pat sekot viņam, tomēr zoodārza pārstāve, kā arī veterinārārsts uzsvēra – nekādā ziņā nedrīkst censties pašu spēkiem viņu aizturēt.

Veterinārārsts uzsvēra: "Jebkurš dzīvnieks, kurš ir iedzīts stūrī, kļūst agresīvs. Ja viņam ir jācīnās par savu dzīvību, viņš darīs visu, lai izglābtos. Tā kā vienam cilvēkam viņu saķert, noturēt – tas nav reāli."

Ieraugot ķengurēnu Sidneju, iedzīvotāji aicināti ziņot zoodārzam "Atomi" pa tālruņa numuru 25560040 vai Liepājas pašvaldības policijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt