Dienas ziņas

Valkā slēgta vienīgā komercbankas filiāle

Dienas ziņas

Biznesa inkubatoriem kavējas finansējums

Jaunie deputāti Ozolniekos vēlas mainīt darba stilu

Ozolnieku novadā pietrūkst deputātu balsu mēra atstādināšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Otrdien vakarā Ozolnieku novada pašvaldība izskatīja jautājumu par iespējamu pašreizējā domes vadītāja Pētera Veļecka (Latvijas Zemnieku savienība) atstādināšanu no amata, ko rosināja vairāki deputāti. Tomēr viena deputāta balss izrādījās izšķiroša un Veļeckim izdevās saglabāt savu amatu.

  • Astoņi no 15 domes deputātiem bija parakstījuši iesniegumu par Veļecka atstādināšanu
  • Viena deputāta balss izšķīra to, ka Veļeckis savu amatu joprojām saglabā.
  • Ar situāciju nepamierināti opozīcijas deputāti
  • Iedzīvotāji domes darbu vērtē atšķirīgi

Par iespējamu Ozolnieku novada pašvaldības priekšsēdētāja Pētera Veļecka atstādināšanu otrdien vēlu vakarā lēma Ozolnieku domes deputāti. Balsojums pret Veļecki bija pēdējais dienaskārtības jautājums.

Ozolnieku novada dome ir saņēmusi astoņu deputātu iesniegumu: „Sakarā ar mums nepieņemamo domes priekšsēdētāja Pētera Veļecka darbības stilu, kā rezultātā esam zaudējuši uzticību viņam un pārliecību, ka viņš spēj nodrošināt Ozolnieku novada veiksmīgu turpmāko attīstību, - ierosinām jautājumu par Veļecka atbrīvošanu no ieņemamā amata,” tā sēdes sākumā iesniegumu nolasīja priekšsēdētāja vietnieks Guntis Rozītis (Latvijas Zemnieku savienība).

Iesnieguma autori cerēja vēlēt jaunu pašvaldības vadītāju, to pamatodami ar pašreizējās vadības mākslīgu deputātu nodalīšanu pozīcijā un opozīcijā.

Pozīcijas deputātiem tiek pārmesta arī lēmējvaras un izpildvaras pārāk cieša saistība un komunikācijas trūkums.  

Ģirts Neija (Latvijas Zaļā partija) pauda viedokli, ka Veļeckis ar citiem deputātiem nesadarbojas, lai veicinātu Ozolnieku attīstību: „Manā ieskatā viens no svarīgākajiem domes priekšsēdētāja darbiem ir tieši domes kā deputātu kopuma vadīšana. Līdz šim tas ir noticis, iesaistot tikai pusi no ievēlētajiem deputātiem. Savukārt otra puse brīžiem nesaņem informāciju nemaz. Ne tikai netiek veicināta informācijas apmaiņa, bet pat bremzēta. Uz iesniegumiem arī mēs ne vienmēr saņemam atbildes, un es uzskatu, ka tas nav pieņemami un pareizi. Cita starpā es uzskatu, ka nepietiekami tiek mudināta dome uz jaunievedumiem.”

Līdzīgu viedokli pauda arī Dina Tauriņa („Vienotība”):  „Tāda attieksme pret darītājiem no priekšsēdētāja puses, - melošana klaja, deputātu tiesību neievērošana un informācijas slēpšana, - man ir nepieņemama.”

Šajā sasaukumā deputāti ievēlēti no sešām partijām, un līdzās daudz pieredzējušiem vietvaras pārstāvjiem,  krēslus ieņēmuši arī  jaunās paaudzes politiķi, kuriem pagājušā gadsimta darba stils šķiet nepieņemams.

 Jānis Kažotnieks (LZP) uzsvēra, ka, viņaprāt, „mums vēl joprojām ir tā pati vecā tradīcija, kas liek uzskatīt to, ka lēmējvara vēl joprojām ir ļoti, ļoti saistīta ar izpildvaru”.

Jaunie, kuri domē ieņēmuši opozīcijas krēslus, pārmet gan priekšlikumu ignorēšanu un vēlāk to pasniegšanu kā savu, gan informācijas un komunikācijas kā arī  jaunievedumu trūkumu, tāpēc arī pirmoreiz novada pastāvēšanas vēsturē, sašūpots priekšsēdētāja krēsls.

Tomēr ar septiņām balsīm par, 6 pret un diviem deputātiem atturoties, amatu saglabāja līdzšinējais priekšsēdētājs.

Izšķirošā balss bija tā saucamās pozīcijas deputātam Jānim Vīgantam (Reformu partija), kas sākotnēji bija parakstījis iesniegumu pret Veļecki, taču balsojumā izlēma atturēties.

„Tādā mazā novadiņā mums ir izveidojusies opozīcija un pozīcija, pat varētu teikt divas frakcijas, un mēs negribam bieži vien viens otru saprast,” pirms tam piekrita Vīgants.

Pēcāk viņš Latvijas Radio komentēja, ka izvērtējis visus „par” un „pret”, tāpēc izlēmis nebalsot: „Bija piedāvājumi varu dalīt, bet, ja citādi domājošie vispār neiet uz kādu kompromisu... Negribas šūpot un izdarīt ko tādu, kas pēc tam būtu jānožēlo.”

Sarunā pirms sēdes „Vienotības” pārstāvji Dina Tauriņa un Mārtiņš Prīsis Latvijas Radio nevēlējās atklāt, ko viņi labprāt redzētu Veļecka vietā, vien sacīja, ka kandidāti ir vairāki. Kā stāsta Vīgants, deputāti pirms sēdes runājuši par iespējamu priekšsēdētāja vietnieka amata maiņu, kas neapmierinājis opozīciju: „Mēs uzskatījām, ka Veļeckis ir tas labākais, un ka par vietnieku varētu būt Prīsis Mārtiņš. Tika piedāvāti trīs varianti par vietnieku, arī no tā sauktās pretēji domājošās puses. Mārtiņš Prīsis nav tas cilvēks, kurš dažreiz varētu aizstāt Pēteri Veļecki.”

Tikmēr Pēteris Veļeckis pēc balsojuma atzina, ka iesniegums jau sākotnēji bijis nepamatots; viņš arī neredz vajadzību savā darbībā ko mainīt.

„Jebkurā darbā, protams, ir kādas nepilnības. Viņas nebija tik brutālas, lai, teiksim, vajadzētu mani atstādināt no amata. (..) Es neuzskatu, ka vadīšanas stils no manas puses būtu kaut kāds nepieņems, ja? Opozīcija ir izveidojusies pati par sevi, uzskatot, ka viņi ir gudrāki par visiem pārējiem. Līdz ar to šobrīd ir tāda situācija. Pārrunās par iesniegumu mēs runājām par to, kā varbūt to sadarbību veicināt, un bija arī priekšlikumi no manas puses. Viņi tika noraidīti. Es piedāvāju viņiem vietnieka amatu, bet diemžēl viss bija vērsts uz to, lai virzītu kādu konkrētu personu manā vietā. Tas nav pieņemams,” komentēja Veļeckis.

Iedzīvotāji domes darbu vērtē atšķirīgi

Ozolnieku iedzīvotājiem par domes paveikto un Pēteri Veļecki kā tās vadītāju ir dažādi viedokļi. Liela daļa satikto iedzīvotāju atzina, ka pašvaldības darbam līdzi neseko un viedokļa viņiem nav.

Daiga pašvaldības darbam seko līdzi, jo iepriekšējā sasaukuma laikā tur strādājusi par grāmatvedi. Viņa, līdzīgi kā opozīcijas deputāti, stāsta par Veļecka autoritāro vadīšanas stilu: „Agrāk es pati domē strādāju, tad es vairāk zināju. Es toreiz strādāju pie vecā priekšsēdētāja, viņš bija daudz atsaucīgāks, un ar šo priekšsēdētāju, kas ir šobrīd, es iepazinos, kad viņš vēl bija... neatceros... Viņš neuzklausīja iedzīvotāju lūgumus. Viņš neuzklausīja, ignorēja un beigu beigās, kad es viņam zvanīju, jau lūdzos viņam trešo reizi, tad viņš sāka uz mani dusmoties.”

Latvijas Radio sastapa arī tādus iedzīvotājus, kas ir apmierināti ar pašreizējās domes darbu. Veļecki atzinīgi vērtē Ozolnieku iedzīvotāja Egita: „Es esmu apmierināta, jo ir sakārtotas mājas, ceļi ir sakārtoti. Es neredzu, kas varētu nākt viņa vietā, jo, man liekas, viņš ir tāds ļoti konstruktīvi domājošs un prestižs kungs vizuāli, arī runā normāli. Cilvēkiem saprotami, es neredzu citu kandidātu.”

Kāds pie veikala satikts vīrietis vēl piebilda, ka vienīgais, ko viņš vēlētos redzēt priekšsēdētāja amatā, ir bijušais domes vadītājs Māris Ainārs, arī no Latvijas Zemnieku savienības. Viņš gan savu darbību pašvaldībā ir beidzis, un izskatās, ka Veļeckis amatu saglabās līdz pat nākamajām vēlēšanām, kas gaidāmas 2017.gadā. Kā iepriekš ziņots, uz sēdi ieradās visi piecpadsmit deputāti, - septiņi balsoja par Veļecka atstādināšanu, divi, ieskaitot Veļecki, atturējās, bet pārējie bija „pret”. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti