Aktuāli

Tieslietu padome apspriedīs Valsts kontroles ziņojumu

Aktuāli

CSDD direktora vietnieks Ģirts Rorbaks par fotoradariem

Ozolnieku jaunā vadība izmaksājusi dāsnas kompensācijas atlaistajiem darbiniekiem

Ozolnieku novadā jaunā vara atlaiž vairākus darbiniekus un izmaksā dāsnas kompensācijas

Ozolniekos jaunā domes vadība ar savu rīcību izsaukusi neapmierinātību daļā vēlētāju. Līdz ar varas maiņu atlaisti un lūgti uzrakstīt atlūgumu jau vismaz seši ilggadēji domes un tās struktūru darbinieki. Viņiem izmaksātas kompensācijas vairāku mēnešalgu apmērā. Bažīgi ir arī daudzi citi struktūru darbinieki. Tāpat dome lēmusi, ka interešu izglītība pirmsskolās vairs nebūs pieejama bez maksas un bērnu vecākiem par dažādām nodarbībām būs jāmaksā. Darbu zaudējuši daudzi pedagogi.

Pēc pašvaldību vēlēšanām Ozolniekos beidzās ilggadējā mēra Pētera Veļecka varas laiks. Pašvaldības mājaslapā publiskotais amatpersonu atalgojums par jūliju rāda, ka atsevišķiem cilvēkiem izmaksātas algas vairāku tūkstošu eiro apmērā, pat astoņus tūkstošus eiro liela alga.

Kopš domes priekšsēdētāja amatā ievēlēts Dainis Liepiņš, atlaisti un lūgti uzrakstīt atlūgumu jau vismaz seši darbinieki. Galvenā grāmatvede, kam izmaksāta kompensācija trīs mēnešalgu apmērā, tad sporta centra "Ozolnieki" direktors Rolands Baranovskis, kuram samaksāti 8 000 eiro.

"Trešajā darba dienā savā, kad viņš ienāca, man darīja zināmu caur vietnieku, ka man ir mēneša laikā jāatkāpjas. Visādus murgus sāka teikt. Tad man deva laiku padomāt. Es ar ģimeni konsultējos, un tad motivācija bija tāda, ka politisks lēmums. Atnāca Akmentiņš, vietnieks, neskatoties acīs, [teica, ka] politisks lēmums, tev mēneša laikā jāatstāj darbs. Es uzprasīju, zinot nelikumību, man pusgadu kompensāciju. Viņš no rīta uzzvanīja, saka, jā, viss kārtībā. Lai tik es nepārdomājot un aizejot," teica Baranovskis.

Esot bijis konflikts par Ozolnieku ledus halli, kas pieder jaunajam domes priekšsēdētājam. Ieeja tajā ir caur sporta centra telpām, bet privātos pasākumos pašvaldībai par tās telpu nomu, ģērbtuvju izmantošanu un tā tālāk netika maksāts.

Interešu izglītība pirmskolās vairs nebūs bez maksas, un par nodarbībām bērnudārzos būs jāmaksā. Darbu zaudējuši vairāki pedagogi.

Atlaišanas, kam sekojuši dāsni naudas pabalsti, saniknojušas daļu Ozolnieku vēlētāju.

"Skolotāji teica, ka ļoti daudz kas ir atņemts, noņemts, bet, par ko tieši, es nezinu. Mani, piemēram, apmierināja sporta namā direktors Baranovskis, bija ļoti viss organizēts tur un tā. Bija ļoti forši, man patika, un es arī balsoju par citiem. Es nebiju balsojusi par šo," sacīja viena no Ozolniekos nejauši sastaptajām iedzīvotājām.

Savukārts kāds cits iedzīvotājs atzina: "Īstenībā tas jau bija gaidīts. Cik es sapratu, tur bez iemesla netiek atlaists neviens. Būtībā pareizi tiek darīts viss. Tiek attīstīti Ozolnieki. Tas ir galvenais."

Pirmskolas „Saulīte” vadītāja Inese Jumīte garās sarunās neielaižas, aicinot jautājumus vispirms saskaņot ar domi.

"Tas ir visā novadā, mums tā kā tika pieņemts lēmums, ka nav vairs pašvaldības apmaksātā interešu izglītība, līdz ar to šobrīd vecākiem tiek piedāvāti visādi citādi veidi, bet ne pašvaldības apmaksāti," teica Jumīte,  atzīstot, ka rezultātā darbu zaudēs arī pedagogi.

Tagadējā domes Izglītības daļas vadītāja, kas šos pienākumus pilda kopš 1.septembra, Elīza Juste stāsta, ka lēmums par interešu izglītības pirmskolās finansēšanas pārtraukšanu esot pieņemts vēl maijā, iepriekšējā domes sasaukuma laikā, un tagad tā pildīšana parādoties pirmajās tarifikācijās un lēmumos. Tam esot arī loģisks pamatojums - bērniem vairāk laika jāpavada ārā, svaigā gaisā, nevis, mācoties, piemēram, angļu valodu.

"Es arī šodien pārskatīju atsevišķu pirmskolas izglītības iestāžu dienas režīmu. Ja mēs tā ātri pārejam pāri, tad diena viņiem sākas septiņos un noslēdzas septiņos vakarā. Dienas pirmajā pusē viņiem ir pamata nodarbības. Un no pulksten četriem līdz sešiem viņiem ir vēl papildu nodarbības dažādas. Līdz ar to es gribētu jautāt tām izglītības iestādēm, kurām ir ļoti intensīvs interešu izglītības klāsts, tad kurā brīdī bērniem ir iespēja pašiem rotaļāties?" sprieda Juste.

Atgriežoties pie atlaišanām, vairāki citi domes struktūru vadītāji stāsta, ka caur domes priekšsēža vietnieku saņēmuši norādes, ka no viņiem tiek gaidīts atlūgums.

Arī pašvaldības policijas priekšnieks un Ozolnieku Tautas nama direktore Rita Barona un citi. Baronu izdodas sazvanīt, viņa pašlaik ir uz slimības lapas.

"Bezmaz vai nervu sabrukums, jo 12 gadi godprātīgi ar visu sirdi un dvēseli nostrādāti. Es šobrīd esmu uz slimības lapas. Acīmredzot Liepiņa kungs ir uzsūtījis ģimenes ārstam pat kontroli, vai tiešām es esmu slima, ja? Nu šobrīd, protams, es esmu ļoti tādā satrauktā stāvoklī. Tikai aizkulisēs, no auditores mutes man ir divreiz pateikts, ka no manis gaida atlūgumu," stāsta Barona.

Jaunais domes saimnieks saka, ka atlaižot tos darbiniekus, kuri nepilnīgi pildījuši savus pienākumus, neesot uzņēmušies atbildību, bijuši arī dažādi finanšu rakstura pārkāpumi. Arī Barona min, ka Ozolnieku novada svētku programmai vasarā ir iztērēts vairāk, nekā sākotnēji plānots. Liepiņš saka, ka neesot nevienas tādas jomas, kas funkcionētu pilnvērtīgi.

To, ka darbiniekiem ir izteikti mājieni rakstīt atlūgumu, viņš noliedz. Savukārt kompensācijas par atlaišanu skaidro ar pateicību par ilgo darbu novadā.

"Par nostrādāto, ko viņš ir darījis kādreiz, bet šobrīd šis cilvēks jūt, ka viņš nevarēs. Tas ir paldies pateikts par to, ko viņi ir darījuši iepriekš. Bet, ka kaut kādam tiktu doti mājieni... Tās ir absolūtas muļķības, un man jau, kad es te atnācu, trešajā dienā, nāca viens darbinieks klāt un teica, nu tad, kad tu mani atlaidīsi? Apmēram tā," sacīja Liepiņš.

Liepiņa komanda esot gados jauni cilvēki, un, ja jau vēlētāji tā balsojuši, tad sen gaidījuši pārmaiņas. Tā vērtē priekšsēdētājs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti