Dienas ziņas

Risina bērnudārzu rindu problēmu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Atkritumu apsaimniekošanas sāga Ozolniekos

Ozolnieku novadā beidzot vienojas par atkritumu apsaimniekošanu

Šā gada 1. aprīlī Ozolnieku novadā jāstājas spēkā jaunajam atkritumu apsaimniekošanas līgumam, bet tikai trešdien, 2. janvārī, deputāti beidzot spējuši vienoties par apsaimniekošanas formu. Septembrī domes sēdē gan pieņemts lēmums, ka izdevīgāk atkritumus apsaimniekot pašvaldības uzņēmumam, taču pagājušā gada nogalē novada vadība domas mainījusi.

Pārpildītie atkritumu konteineri un maisiņu kaudzes pie tiem par labu atkritumu apsaimniekošanu īsti neliecina. Uzrunātie Ozolnieku iedzīvotāji gan teic, ka  ikdienā problēmu neesot, vien atkritumu  izvešana ar katru gadu kļūst aizvien dārgāka, bet privātmāju īpašnieki nekaunīgāki.

"Mēs no dzīvokļiem maksājam, mēnesī sanāk ap 16 eiro, bet cilvēks no privātmājas atnāk un izber, un it kā viņam tas ir normāli. Nu, ko es viņam viena izdarīšu, ko?" vaicāja sētniece Natālija.

Tikmēr pašvaldībai jau vasarā radās ideja, ka nepaaugstināt tarifu varētu, ja  ar atkritumu izvešanu turpmāk nodarbotos pašvaldības uzņēmums.

Balstoties uz  SIA ''Konsorts'' veiktajiem finanšu aprēķiniem, kas izmaksājuši 9400 eiro nodokļu maksātāju naudas, septembrī šāds lēmums arī pieņemts. Iebildumi bija gan Konkurences padomei, gan opozīcijas deputātiem.

"Esmu apspriedies ar trim dažādiem atkritumu speciālistiem, un viņi visi par šādu projektu iesmējās, jo tas jau saknē ne uz kādiem biznesa pamatiem nav balstīts," teica bezpartijiskais Ozolnieku novada domes opozīcijas deputāts Jānis Valerts.

Tagad domas mainījuši arī pozīcijas deputāti. Savu kļūdu gan viņi neatzīst, mainījušies esot apstākļi otrreizējo izejvielu iepirkšanai.

"Ja par 29,4% krītas iepirkumu cena uz otrreizējām izejvielām, tad projekts kļūst ekonomiski nepastāvīgs, respektīvi, riskants. Ir aizvēries Ķīnas tirgus, kā rezultātā mums Ķīna nepieņem nekādus pārstrādes atkritumus. Ir pārpalikums Latvijas tirgū, un cenas ir strauji kritušās," teica Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš.

Politisko ķīviņu dēļ decembra domes sēde izjukusi, tomēr atkārtotā sēdē janvārī beidzot tika pieņemts lēmums atkritumu apsaimniekošanu arī turpmāk uzticēt komersantiem. Izvēlēties labāko apsaimniekotāju tagad gan nāksies lielā steigā, jo spēkā esošais līgums beidzas jau martā. Turklāt ierastā prakse liecina, ka teju visi konkursa rezultāti tiek pārsūdzēti.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti