Dienas ziņas

Situācija lauksaimniecībā Ventspils novadā

Dienas ziņas

Aizvien remontē izskalotos ceļus un caurtekas

Ozolniekos plāno augstāku siltumtarifu

Ozolnieku iedzīvotāji sašutuši par plānoto apkures tarifa pieaugumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Ja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinās iesniegto projektu, nākamgad Ozolnieku iedzīvotājiem par siltumu būs jāmaksā 67 eiro par megavatstundu līdzšinējo 47 eiro vietā. Siltuma ražotājs, kas vienlaikus ir arī namu apsaimniekotājs, uzskata, ka tarifa  kāpums ir pamatots, jo tas neesot mainīts gandrīz desmit gadus.  Savukārt iedzīvotāji pārliecināti, ka nauda daudzās pozīcijās tiekot tērēta nelietderīgi, tostarp uzbūvējot otru katlu māju.

Kopš pagājušā gada Ozolnieku ciematā siltumu līdztekus gāzes koģenerācijas stacijai ražo arī jaunuzceltā šķeldas katlu māja, kas līdz ar projektā izbūvēto siltumtrasi veido vienotu apkures sistēmu. Gandrīz divus miljonus eiro vērtais Kohēzijas fonda projekts esot īstenots, lai paaugstinātu siltumapgādes efektivitāti. Tagad siltuma ražotājs vēlas  apkures tarifu paaugstināt par 41%, kas izsaucis iedzīvotāju  sašutuma vētru.

"Latvijā visur ir 48-49 eiro par megavatstundu, un mums vienīgajiem būs 67 eiro par megavatstundu. Kāpēc?" neizpratni par gaidāmo apkures sadārdzināšanos pauda Ozolnieku iedzīvotāja Silvija Salmiņa.

Komunālā uzņēmuma vadītājs tarifa uzklausīšanas sanāksmē skaidro, ka iemesli, kāpēc tarifs tik būtiski jāpaaugstina, esot vairāki. Viens no tiem cenu kritums  no 147 eiro līdz 63 eiro par koģenerācijā saražoto elektroenerģiju. Līdz ar ēku siltināšanu sarucis arī patērētā siltuma apjoms, un uzkrājumu trūkuma dēļ pamatlīdzekļu nolietojumā nācies iekļaut arī maksājumus bankai par jaunuzcelto katlu māju.

"Tas būtiski ietekmē. Ja mums banka nāktu pretīm, par ko jau mēs esam runājuši, un pagarinātu termiņu no 15 gadiem vismaz uz divdesmit, tarifs būtu 62-63 eiro, nevis 67," skaidroja SIA "Ozolnieku ''KSDU''" valdes priekšsēdētājs Rihards Zakrepskis.

Daudzi iedzīvotāji gan uzskata, ka divas katlu mājas 30 daudzdzīvokļu mājām un 14 juridiskajiem patērētājiem nemaz nebija vajadzīgas.

"Katlu māja, ko uzcēla un kur bija domāts kurināt ar šķeldu, pagājušajā sezonā strādāja tikai vienu mēnesi. Tad par ko tad mēs maksāsim," sacīja Ozolnieku iedzīvotāja Silvija Cimare.

Lēmumu dome esot pieņēmusi jau pirms 4-5 gadiem un ar laiku lielākā daļa siltuma tur arī tikšot ražota. Tomēr arī vecā katlu māja, lai gan gāzes katli  nolietojušies un izmaksas remontiem arvien aug, likvidēta netikšot, jo tad ciemats paliktu bez karstā ūdens. Jāpiebilst, ka augstais tarifs attieksies arī uz Branku ciematu, kuriem siltumu neražo neviena no Ozolniekos esošajām katlu mājām.

"Visa apkures sistēma ir pašiem sava. Mums nekādi viņu cilvēki nenāk ne skaitītājus nolasīt, neko. To dara mājas vecākais, un mēs būtu ar mieru maksāt tikai par gāzi un ne par ko vairāk," sacīja Branku ciemata iedzīvotāja Lidija Žukovska.

"Teorētiski ir iespējams izstrādāt viņiem atsevišķu tarifu, bet jāsaprot, ka tas patēriņš ir maziņš, un amortizācijas izmaksas, kas varētu veidoties uz viņu katlu, nebūs zemākas," teica Zakrepskis.

SPRK sola izvērtēt tarifa komponentes, par kurām sanāksmē raisījās  karstas diskusijas. Plānots, ka  jaunais tarifs stāsies spēkā nākamā gada pirmajā pusgadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti